Kadri Simsoni jutt näitab ära valitsuse vaenuliku poliitika Ida-Virumaa suunal

Eesti,
©UU
Ida-Virumaa tuleviku ümber käib mäng, millest võtab osa ka Eesti Energia. Pilt on illustratiivne.

Reformi- ja Keskerakonna ALDE-valitsus on võtnud suuna Ida-Virumaa põlevkivienergeetika väljasuretamisele ja sotsiaalsete pingete suurendamisele, samas kui Keskide europoliitik Kadri Simson väidab, et EL kiirustamist ei nõua.

Igal Euroopa Liidu liikmesriigil on ka edaspidi vaba voli otsustada, milliseid kütteliike kasutada, kuid EL toetab neist rohelisemate arendamist, ütles Euroopa Komisjoni energeetikavolinik Kadri Simson Vikerraadio saates “Reporteritund”.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“Eesmärk pole ühtki kütteliiki ära keelata,” toonitas Simson. Tema jutt keskendub peamiselt kivisöelt maagaasile üleminekule, aga vähemalt Simson ei viita sunnile kliimahüsteeriaga kaasa minna.

Üks ütlus väidab, et mõni on rohkem paavst kui paavst ise. Ehk seda väidet parafraseerides: Eesti ALDE-parteid on rohkem brüssellikud kui Brüssel ise.

Reformierakond on kogu aeg Euroopa Komisjoni suhu vahtinud, et nende tahet veel enne väljaütlemist suu liigutamise järgi ära mõistatada, samuti on nende põhimõtteks, et Brüsseli peremeest ei tohi kuidagi kiritiseerida, järsku saab pahaseks. Ka Jüri Ratase Keskerakond väristab põlve iga Brüsselist kostva köhatuse peale – muidugi on nad siis kärmed oma põlevkivienergeetikat kinni pooma juba enne, kui Euroopa Komisjon selleks silmuse ulatab.

Eestis ei räägita kunagi sellest, et Euroopa Liidus saab ka oma huvide eest võidelda, saab nõudeid enda kasuks keerata ja vajadusel on mõistlik ka mõni trahv ära maksta, kui selle tulemusel lammutavaid tobedusi täitma ei pea. Suuremad riigid kasutavad EL-i ära enda huvides, ainult Eesti-sugused on Ansipi ja Rõivase ajast lakeiliku suhtumisega ega võitle oma huvide eest.

EKRE on alati ajanud poliitikat, mille kohaselt ei tohi kliimahüsteeriaga kaasa minna, kui see mõjutab negatiivselt meie energeetilist ja riigikaitselist julgeolekut, Ida-Virumaa aga vajab pikka üleminekuperioodi ning põlevkivi kaevandamist ja elektritootmist ei tohi seal lõpetada enne, kui on olemas toimivad alternatiivsed lahendused ja tagatud inimeste sotsiaalne kaitse.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused