Kadri Vilba: mu lapsed on intelligentsed ja mõistavad, et lapsel on hea vaid isa ja emaga perekonnas

Eesti,
- Updated
©Erik Peinar
Kadri Vilba on eelseisvatel valimistel EKRE kandidaat Tallinnas Nõmmel.

Teisipäevases veebisaates “Otse Postimehest” EKRE naisi esindanud Kadri Vilba suutis reporter Vilja Kiisleri pahatahtlikkusest hoolimata paljusid momente hästi lahti seletada.

Kui Kiisler uuris, miks avalikkus EKRE naisi ei näe, vastas Kadri: “Põhjus on sellest, et EKRE mehed hoiavad oma naisi väga ega saada neid eesliinile peksa saama. Mehed on rohkem pildis ka sellepärast, et praegusesse Riigikogusse pääsesid ainult mehed ja neid tuntakse. Arvan, et pärast valimisi pilt muutub, kui meid on rohkem ja meid ka tuntakse rohkem!”

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Vilja Kiisler väitis, et kui mistahes poliitik tahab Riigikokku pääseda, tuleb tal vaid kandideerida EKRE nimekirjas, sest pink olevat lühike ja võimalus seega suur. “See ei käi nii, et teen nalja, kandideerin EKRE nimekirjas ja olen kohe kõrgel kohal – meil on sisevalimised, kus liikmed valivad välja need, kes on sobivad EKRE-t esindama,” vastas EKRE naispoliitik. Reporteri küsimusele, kas tema eesmärk on Riigikogusse pääseda, vastas Kadri Vilba: “Minu eesmärgiks on EKRE-le hääli tuua!”

Kui jutuks tuli EKRE naispoliitikute vastukiri Ahto Lobjakale, ütles Vilja Kiisler, et ta on Lobjaka lugude lugeja, aga ei ole kunagi tundnud, et ta tambiks mutta tema eneseväärikuse. “Te ei tunne ennast puudutatuna, sest oletegi Lobjaka klanni liige. Teil on sarnased maailmavaated, te klapite omavahel. Alalhoidlikumad konservatiivsed naised aga tunnevad ennast puudutatuna, Lobjaka jutt paneb kulme kergitama!” kommenteeris Kadri Vilba.

“Kas te olete valmis mõnitama samasoolisi peresid kui teilt nõutakse?” päris Kiisler suunavalt, viidates sellele, nagu oleks Siiri Sisaks keeldunud kaasa minemast mingi nõutava homovastasusega. “Siiri Sisask on hea inimene, ta seisab õigete asjade eest, aga tal on põhimõtteline seisukoht, mis põrkus erakonna põhimõtete vastu. Kui ei toetata erakonna seisukohti, pole mõtet koostööst rääkida,” selgitas Kadri Vilba. “Me ei tolereeri samasoolisi perekondi ja ei soovi, et see muutuks normaalsuseks, kui nad hakkaksid lapsi ostma ja siia tooma. EKRE ei keela neil koos elada, aga ärgu nõudku endale eriõigusi. Me oleme selle poolt, et peetakse silmas ennekõike laste huve.”

Kuna Kiisler avaldas kahtlust, kas tema vestluskaaslane ikka teab, mis lastele hea on ja mis alust on tal arvata, et samasoolised ei suuda lapsele seda pakkuda, vastas Kadri Vilba: “Lapsele on ema väga tähtis – ta kasvab 9 kuud ema rinna all, kuuleb ema häält ja südametukseid, aga siis ta sünnib ja antakse ära võõrastele, kellega tal ei ole seda sidet!”

Mõistagi tuli EKRE naisel selgitada, mis juhtub siis, kui selgub, et tema laps on gei ja tahab lapsendada, aga ema seda toetanud pole. “Ma tahan oma lapsele parimat ja kui ta ütleb, et armastab samasoolist, siis nii ongi. Lapsesaamise üle me mõtleme kahekesi koos, kuidas seda paremini lahendada. Ja minu lapsed on nii intelligentsed, et mõista – lapsel on õige elada isa ja emaga perekonnas,” vastas Kadri Vilba

Vilja Kiisler pani vestluskaaslase olukorda, kus tema lapsed võiksid teda Jaan Männiku omade moel rassismis süüdistada. “Miks nad peaksid seda mulle ütlema, kui nad teavad, et ma ei ole rassist?” küsis Kadri Vilba vastu. “Jaan Männik oleks võinud oma lastele EKRE programmi tutvustada ja tõestada, et seal ei voha rassism.”

Reporter küsis ka Mart Saarso sõnade kohta, mille too suunas Mihhail Kõlvarti pihta, samuti tõi Kiisler välja Martin Helme sõnad “Kui on must, näita ust!” Kuigi ajakirjanik üritas kõiges selles rassismi leida, vastas Kadri Vilba kindlalt: “Kõlvart ütles, et Eesti lipp ei sobi riigiinstitutsiooni suurde saali ja ma mõistan Saarso tundeid, mille ta ütles käredalt välja.”

Martin Helme sõnade seletamiseks rääkis ta väljaütlemise taustast ning lisas, et otsene väljend on kontekstist välja kistud – kuivõrd ülikoolidel on probleeme just aafriklastest üliõpilastega, kelle tase ja siiatuleku eesmärk ei vasta väga sageli nõuetele, siis tuleb neid hoolikalt kontrollida, ning vajadusel tõesti ust näidata.

Kiisler tõi mängu ka uusarhailisuse mõiste, mis sobivat just EKRE-le, kelle eesmärgid olevat suunatud minevikku või olla sealt pärit. Kadri Vilba sõnul ei tasu minevikku peljata, sest meie kombed, traditsioonid ja tavad on juurtega minevikus, ning riigi rolli kohta kultuuris vastas ta, et selle eesmärgiks peaks olema eesti keele ja kultuuri hoidmine.

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused