Kaduva Tallinna TV rahad annavad edaspidi võimaluse ka PBK-l “nokka kasta”

Eesti,
©UU
Tallinna linnavalitsus tellib saateid PBK-st. Pilt on illustratiivne.

Vasakpoolne Eesti Päevaleht tõttas juhtkirjas kiitma linnapea Mihhail Kõlvartit selle eest, et too pani kinni Tallinna Televisiooni.

EPL-i käsitlusest paistab silma see, kuidas lähtutakse vanast heast Reformierakonna Exceli tabelist ehk vaatajaarvudest ja ülalpidamissummadest, kuid mitte sellest, et paljudele maainimestele oli TTV üks tasuta kanalitest ja et telekanal oli inimestele tähtis pigem teatud saadete kui kogu programmi kaudu.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Mihhail Kõlvartis voolab küll eesti verd, kuid reaalses elus esindab ta Eesti vene kogukonda, kust on pärit ka tema valijad. Kuigi ta lubab selle raha suunata haridus- ja sotsiaalvaldkonda, ei tähenda TTV-le kulunud raha ümbersuunamine seda, et need summad tõstetakse koolide ja sotsiaalasutuste reale – need pannakse edaspidi ühisesse patta ja siis ei tea keegi, kas need paar miljonit ikka läksid “haridus- ja sotsiaalvaldkonda”.

Pigem tähendab see, et Tallinna TV rahad lähevad edaspidi PBK-le või teistele venekeelsetele ja -meelsetele meediakanalitele. On ju ERR varem kirjutanud: “Tallinna linnavalitsus on tellinud Venemaa telekanalitelt saateid. Eesti riigiasutused on aga samast kohast tellinud reklaame.” (“Janek Luts: PBK-lt reklaami ostmine annab legitiimsuse ka kanali muule infole.”)

Peagi on tulemas uued kohalikud valimised ja Tallinnas läheb taas heitluseks venelaste häälte pärast. Nii Kõlvarti kui ka Keskerakonna valijate seas on ohtralt venelasi, kelle inforuum on Venemaa kanalid ja ilmselt hakkab neis juba varsti sellesama TTV raha eest ilmuma infot, mis pole küll valimisreklaam, kuid räägib, kui hästi on Tallinn kosunud ühe seltskonna aastatepikkuse valitsemise ajal.

Tallinna Televisioon sulgemise taga on pigem poliitilised põhjused ja surve igast ilmanurgast – üks osa poliitilistest jõududest soovib pealinnas murda Keskerakonna ainuvõimu ja nad tutvustavad juba oma riiklikul tasemel poliitiliselt põrunud linnapeakandidaati. Teistele tähendab TTV kohta, kuhu nende käsi ei pääsenud EKRE-t piirama siis, kui rahvuskonservatiivid veel opositsioonis olid – viha on siiamaani alles. Kõlvart ei lähtu oma otsusest kummastki, vaid temale pole seda propagandistlikult mõttetut kanalit lihtsalt vaja.

Tallinn on Eesti rikkaim omavalitsus ja seetõttu võiks pigem uskuda ekslinnapead Taavi Aasa, kes ütleb, et Tallinn pole nii vaene omavalitsus, et peaks TTV kinni panema. Pigem on asi negatiivses Savisaare-auras, mis on TTV ümber tekitatud, seal kogu aeg kummitanud ja telekanalilt peaaegu kõik sõbrad võtnud – nii et õigemaks peetakse mitte ümberkorraldamist, vaid sulgemist.

Mis aga puutub rahadesse, siis ega see koolidesse ja haiglatesse jõua – sealt saab oma “nokka kasta” kindlasti ka PBK ja valimiskampaania aegu kogu Keskerakonna Lasnamäe seltskond, et võim linnas ikka nende käes püsiks.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused