Kahekeelsed eestikeelse hariduse propageerijad unustavad oma sõnad ruttu

Eesti,
©Uued Uudised
Võimupoliitikud alles rääkisid sellest, kuidas piirilinn Narva tulevat integreerida, aga ise jätkavad venestamist. Pilt on illustratiivne.

See, et liberaalne-vasakpoolne valitsus ei kavatsegi eesti keelt kaitsta, tuleb välja juba igapäevauudistest.

BNS kirjutas teisipäeval: “Haridus- ja teadusministeerium saatis kooskõlastusringile eelnõu, mis sätestab põhikooli- ja gümnaasiumiseaduses, koolieelse lasteasutuse seaduses ja kutseõppeasutuse seaduses üheselt, et õppekeel on eesti keel.”

Paar tundi hiljem saabus uus uudis: “Eesti Jalgpalli Liit (EJL) esitleb kolmapäeval Narvas Tartu ülikooli Narva kolledžis laste turvalisuse ja heaolu tagamisele keskenduva juhendi venekeelset versiooni ning viib läbi ka vastava koolituse.”

On ehk õige, et lapsed saavad turvalisusõpetuse ja seda oma emakeeles, kuid samas näitavad need kaks uudist ära, kuidas riiklikul tasemel räägitakse algul eesti keele kaitsest ning samas kuulutatakse sama võidukalt, kuidas eestikeelsele juhendile lisaks läheb käiku venekeelne, ja seda veel Narvas, mille integreerimisest muu Eesti külge räägitakse samuti suure suuga.

Vene keel lihtsalt ei kao sellise selgrootu poliitikaga kuskile ja sellest tulenevalt ei pääse ka eesti keel oma õigele positsioonile riigikeelena.

Uued Uudised

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused