“Kahesajatajad” ratsutavad protestilainel, kuid lõpetavad kindlasti multikultisoos

Eesti,
- Updated
©Sotsiaalmeedia
Eesti 200 sümboliks jääb alati Hartlebi lapsevankrirünnak ÜRO rändepakti vastase meeleavalduse vastu.

“Kahesajatajad” on populaarsusuuringute tulemuste järgi vaikselt esile tõusmas, kuid nende kerkimise taga pole sugugi mitte poliitprojekti asjalikkus, vaid valijate tüdimus poliitikamaastiku senistest tegijatest.

Kantar Emor teatab, et  Eesti 200 toetus näitab soovi värske poliitjõu järele, kuid lisab samas uuringujuhi Aivar Voogi suu läbi: „Kuna erakond Eesti 200 pole viimaste kuude jooksul millegi erilisega silma paistnud, siis nende tavapärasemast kõrgemat reitingut saab tõlgendada kui kodanikkonna soovi muutuste järele.”

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“Kahesajatajad” koguvad populaarsust ilmselt liberaalsete ja vasakpoolsete erakondade ning kindla eelistuseta valijate arvelt – konservatiivsest leerist ei lähe nende taha kindlasti keegi. On ju kogu erakond nende juhi ehk Sorose kooli kasvandiku Kristina Kallase nägu – globalistlik, multikultuursusele rõhuv ja rahvusriigi vastane, “kõigieestlaste ja “vabaltvaletajate” pesa.

Eesti 200 leeris puuduvad absoluutselt inimesed, kes võiksid Eestis midagi erakondade või ideoloogiate üleselt muuta – vastupidi, nende võimu juurde pääsedes pääseks ideoloogilised momendid veelgi rohkem esile ja seda just vasakliberaalsest küljest.

Kuigi Eesti 200 väidab enda ridades asjalikke inimesi olevat, on need paremal juhul kitsa valdkonna spetsialistid, ja kui viis parlamendierakonda pole leidnud inimesi, kes pakuks kogu seinast-seina-Eestit rahuldavaid lahendusi, siis miks peaks need tulema just üleideologiseeritud “kahesajatajate” hulgast?

Keda me teame sellest poliitprojektist esmamõtte ajendil? Meenuvad ehk Tsahkna, Alamaa, Kallas, Taro… suurt ei midagi ja needki juba oma rumalust näidanud, kasvõi Hobujaama plakatite või Hartlebi lapsevankrirünnakuga.

Kui valijad eelistab kahesajatajaid, siis saab ta uuesti protestilainel ratsutajad, nagu olid kuningriiklased või republikaanid. Kuigi see kõlab õelalt, lõpetab Eesti sellise poliitprojektiga pigem Gruz 200 kui Eesti 200. sünnipäevani kestmise kontekstis.

8 commentsOn “Kahesajatajad” ratsutavad protestilainel, kuid lõpetavad kindlasti multikultisoos

 • Avatar
  1924 detsember

  Mis on kindel: viirusejärgne maailm saab olema kõigi jaoks tuntavalt teistsugune. Mil määral teistsugune või millises suunas teistsugune, on seni lahtine. Tahaks muidugi, et end erinevate siltidega üleriputanud punased oma senised positsioonid kaotavad ja EV Põhiseaduses sätestatud rahvusriikluse idee saab pooldajaid juurde. Ägeda võitluseta see toimuda ei saa ning sisevõitlus saab olema põhimõtteline ja ränk. Kaldale valget laeva ootama minna ei või meist keegi, sest kallastel võib praegu kõrini mutta vajuda. Ka tormiselt merelt kaldale pääsemine ei tähenda enam ohu kadumist nagu varem, sest Eesti üks, teine kui ka kolmas kallas on libedad, haisvad ja mudased.

 • Avatar

  Ei ole Teie, Aimar Jeret, ainuke, kes Emori(ja ilmselt ka niimõnegi teise küsitlusfirma) jaoks unustushõlma vajunud. Ega ju peale selliste küsimustike, kus tahetakse teada kui seksikas on üks või teine kütusefirma, pank, alkoholi või tubakabränd, sideteenuste pakkuja, jne. meiesugustele ei saadetagi.

 • Avatar
  Aivar Jeret

  Tehke või tina, aga mida ei usu, seda ei usu! Ei usu ma seda Emor Kantarit jm taolisi firmasid mitte üks põrm: teatavasti sõltub resultaat tellija materjalist: me ei tea milliseid küsimusi, millises gradatsioonis, millises vormis jnejnejne need “sotsioloogid” üldse esitavad. Pigem on GRUZ200 “tõus” lihtsalt oravate psy- op, kuna käesoleval hetkel on saanud selgeks, et reformierakond oma populaarsust kasvatada ei suuda. Ja enne järgmisi Riigikogu valimisi oravad ja “kahesajatajad” lihtsalt ühinevad. “Kahesajatajate” tõus gallupites on aga lihtsalt tehnoloogia rakendamise küsimus, ei enamat.
  P.S. Olen ise ka sattunud küsitletavaks paari kantar-emorite uurngutes, kuna ma iga kord teatasin, et valin EKRE-t, lõppesid need üritused. Ma ei tea, ehk oli see juhus… minul on paranoia… või olen muidu mõhk või tölpa 🙂 , aga tundub väga, et lihtsalt profileerivate küsimustega elimineeritakse ebameeldiv, st rahvusmeelselt mõtlev kontingent… Kes teab, kes teab, ehk tõepoolest oli uni, ehk nägin ma vaid und!? 🙂

 • Avatar

  Ennevanasti oli meil EKP, nüüd sama ilmavaate kandjad jagunenud kolme partei vahel – RE, SDE ja E200.

 • Avatar

  E200 pole ju absoluutselt millegagi silma paistnud! Kust tuleb selline toetus? – pigem on tegemist võltsimise ja avalikkuse manipuleerimisega. Punaste seltskond teeb kõik, et uues Riigikogus ülekaal saada ja valitsus moodustada. See kõik on eelmäng punaste diktatuuri kehtestamiseks.

 • Avatar

  2016 aastal ütles Kristiina Kallas otsesõnu välja, mis on “Eesti 200” eesmärk – Eesti ilma eestlasteta. Sellelt pinnalt ei saa ma mitte ühtegi selle erakonna liiget või toetajat vaadata teisiti kui enda ja oma lähedaste vaenlast. Nemad tahavad hävitada nii minu kui kogu minu suguvõsa siin maalapikesel, kuidas peaksin ma nendesse veel suhtuma?

  • Avatar
   Elmer Hill

   Kuidas, mis sõnadega ta seda ütles?Tahaksin tõesti teada.Et ta eesti rahva vaenlane on, on teada.Aga täpsemalt?

   • Avatar
    Eestlastele jäägu nende pastlad ja kannel ja „Tõde ja õigus“, kuid ka ...

    Kristina Kallas (2016): “… Etnilisuse väljaviimine poliitilisest ruumist ei tähenda seda, et etnilisus tuleks koju kappi ära peita. Etnilisus tuleks privaatsfääri üle viia ja võimaldada vabalt ka selle esitlemist avalikus ruumis indiviidi tasandil. Kuid riik peaks olema mitte etniline, vaid poliitiline nähtus. Eesti riigi ülesandeks ei peaks olema eestlaste heaolu tagamine, …”
    https://www.sirp.ee/s1-artiklid/c9-sotsiaalia/narva-kui-venekeelne-demokraatlik-euroopa/

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused