Kaitseminister Kalle Laanet tunnistas Riigikogus ees, et ei jaga oma valdkonnast suurt midagi

Eesti,
©UU
Kaitseminister Kalle Laanet tunnistab, et pole oma haldusalas tugev.

Kaja Kallas on näidanud ennast ebakompetentse peaministrina, kes kordab kogu aeg kolme-nelja etteantud fraasi ja edasi ütleb, et tal “pole hetkel paberit ees” – sellised aga on kogu valitsuse ministrid, sealhulgas kaitseminister Kalle Laanet, kes tunnistab avalikult oma ebakompetentsust kaitsevaldkonnas.

Kolmapäevases valitsuse infotunnis küsisid EKRE saadikud kaitseminister Kalle Laanetilt Kaitseliidu nn “kollaste” ehk toetusüksuste desarmeerimise kohta ja selle juures tunnistas minister, et ega ta Kaitseliidus toimuvast midagi eriti ei jaga.

“Mis puudutab kõiki neid võimeid, äravõtmisi või juurdeandmisi, siis kindlasti ma vaatan sinna otsa. Aga ma julgen arvata täna seda, et nii Kaitseliidu ülem kui ka Kaitseväe juhataja on kindlasti piisavalt tugevad sõjaaja spetsialistid. Mina poliitikuna ja ministrina võin sinna peale vaadata, aga vaevalt et ma oskan spetsiifiliselt öelda, kas üks asi on ainuõige või mitte. Aga ma luban, et ma vaatan sinna peale,” teatas Laanet.

Hiljem lisas Laanet: “Ma ei saa öelda, et ma olen kaitsevaldkonna suur spetsialist, aga ma olen 20 aastat töötanud sisejulgeolekus ja siseturvalisuses. /…/ Usaldus on see, mis tegelikult maksab kogu selles valdkonnas. Kui ma ei usalda Kaitseväe juhatajat või Kaitseväe juhtkonda, kui ma ei usalda Kaitseliidu ülemat, kui ma ei usalda Välisluureameti peadirektorit, siis kuidas saab meie riigi kaitsmine toimida? Mina usaldan neid.”

Selline on siis PortoRollo valitsuse kaitseminister, kellel puudub põhjalik arusaam oma haldusalast toimuvast, ta usaldab “asjatundjaid”, keda aga sageli poliitikas ei usaldata, näiteks kaitseväe juhataja Martin Heremit, kes võtab sõjaväelasena liiga palju sõna poliitilistel ja maailmavaatelistel teemadel.

Ilmselt ongi Reformierakonna ministrid sellised “kümne ametiga Hunt Kriimsilmad”, kes üritavad läbi istuda võimalikult palju ministritoole, suutmata ühelgi neist kogu haldusala problemaatikaga tutvuda ning lükkavad otsustamise endalt ära.

Ka peaminister Kaja Kallas vastas energiahindade kohta: “Kui te konkreetseid hindu minult küsite, siis seda paberit mul kaasas ei ole praegu. Ma igaks juhuks ei julge niimoodi puusalt tulistada.” Kaitseminister Kalle Laanet ei julge üldse tulistada.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused