Kaitseväe laiaulatuslik kägistamine ajab ka osa Reformierakonna poliitikutest segadusse

Eesti,
- Updated
©UU
Reformierakond naudib hetkel toetust, mis tuleneb julgeolekukriisist. Pilt on illustratiivne.

Peaminister Kaja Kallase algatatud massikärped ning sellest lähtuv kaitseminister Kalle Laaneti laastamistöö Kaitseväe kallal on jahmatusse ajanud isegi poliitoravate tipp-poliitikud.

Nii oli erusõjaväelane Ants Laaneots segaduses sellest, et Kaja Kallase valitsus hakkab kaitsekulutusi kärpima, kuid tema nägi reformarile omaselt selle taga EKRE kätt, mitte omaenda leeri sigatsejaid.

Nüüd aga on juukseid kitkuma asunud ka üdini eurotruu Reformierakonna poliitik Urmas Paet, kes olevat veendunud, et kindlasti on Eestis olemas lahendus, mis ei lõpeta ligi 103 aastat tegutsenud kaitseväe orkestri tegevust – tulevat lihtsalt end kokku võtta ja see lahendus leida.

“See ei saa olla ei mõeldav ega tehtav, et aastal 2021 minnakse sümbolite kallale ja neid kaotama. Sümbolite kallale ei mindud ka palju keerulisematel aegadel. Kaitseväe orkestri tegevuse on seni lõpetanud ainult Nõukogude okupatsioon,” märkis Paet meelde ja lisas, et kaitseväe kodulehel on sõjaajaloolase Hannes Walteri tsitaat aastast 2000: “Sõjavägi ilma relvadeta on jõuetu, sõjavägi ilma puhkpillimuusikata on hingetu”.

Kokku võtma peab ennast Kaja Kallase, Ants Laaneotsa, Kalle Laaneti, Urmas Paeti ja teise poliitoravate endi erakond, kes peab aru saama, et täna lammutavad nad Eesti kaitsevõimet ning omariiklust. Iseasi, kas nad sellest aru saavad ja kas nad seda tahavadki – kõik viitab tahtlikule kahjurluspoliitikale.

Eesti poliitikamaastik ei mäleta nii halastamatut, kompromissitut, jõhkrat ja varjamatut rünnakut Kaitseväe vastu kui seda on Kaja Kallase valitsuse algatatu.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused