Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Kaitseväe orkestri likvideerimise otsus leiab laialdast hukkamõistu

-
16.05.2021
Pasun nurka
© Scanpix

Otsus kaotada Kaitseväe orkester ja kaplaniteenistus on poliitikud ja avalikkuse tagajalgadele ajanud, inimesed lihtsalt ei saa aru, mis meie valitsejate peades toimub, mis riigis me elame.

„Kui riik ei suuda pidada isegi oma Kaitseväe orkestrit, mis on olnud välissuhtluses ja diplomaatias üks meie visiitkaarte, siis milleks üldse meile oma riik?“ küsib irooniliselt EKRE saadik Euroopa Parlamendis Jaak Madison.

„Hea on see, et Reformierakond ja kaitseminister ei ole veel riik. Riik on terve ühiskond ja rahvas, kes loodetavasti praegust oravate krokodilli oma “kärbetega” karistab järgmistel valimistel. Praegu on neil veel võimalus oma patte kahetseda ja jätta kärpehullusest vähemalt Kaitsevägi välja,“ lisab ta.

EKRE saadik Riigikogus Anti Poolamets lsiab, et Kaitseväe orkester ei olnud mõeldud ainult paraadidel säravate vormidega uhkeldamiseks, vaid oli Eesti välissuhtluse visiitkaardiks, alatasa kõrgeid külalisi vastu võttes. „Läks palju aega, et taastada Eesti militaarmuusika traditsioon. See läheb nüüd kõige kaduva teed,“ kahetses ta.

Riigikogu kultuurikomisjoni liige Helle-Moonika Helme rääkis, et kokkuhoid on marginaalne, aga suur hulk muusikuid kaotab töö, ajapikku professionaalsuse või on sunnitud Eestist lahkuma.

Helme: „Kultuuriinimesed, kas näete nüüd, kelle te olete endale saanud. Kaja Kallas sõidab rattaga ja püüab hinge pugeda, aga tema valitsus on paraku kõige kultuurivaenulikum valitsus, mis meil kunagi on olnud. IInimesed kaotavad töö, kaotavad elu mõtte, lammutatakse lugupeetud dirigendi elutöö. Kas tõesti sellist Eestit me tahtsime?.“

Ta kardab, et järgmisena likvideeritakse ilmselt ka Politsei – ja Piirivalveameti orkester. Politseijuht Elmar Vaher tahtis seda juba kaks aastat tagasi kinni panna, aga toonane siseminister Mart Helme ei lubanud.