Kaitseväge ootavad ees kärpeajad, peaminister aga pakub lahingumoonaks kõlavaid loosungeid

Eesti,
- Updated
©Uued Uudised
Kaja Kallase kärpepoliitika viib riigi kaitsevõimekuse alla, kuid tema sammub hukatuslikku teed pidi edasi.

Peaminister Kaja Kallas rääkis kolmapäeval Tapa sõjaväelinnakut külastades Eesti kaitsevõimekusest jutte, mis aga on paraku tema enda valitsuse tegevuse negatiivne, mitte positiivne tulem.

“Mõrasid meie valmiduses märkaksid vastased koheselt,” väitis peaminister. Kindlasti märkas Eesti peamine potentsiaalne vaenlane Venemaa juba ammu, kuidas PortoRollo valitsus kaitsekulutustes kärpeid teha kavatseb ja kuidas selle tulemusel paljudes kaitsevaldkondades areng seisma jääb. Meedia järgi otsustades märkasid venelased ka seda, kuidas Eesti kaitseväele anti 9. mail käsk tsiviilriietusse peitu pugeda.

Kallas ütles samuti, et kaitsevägi on vaatamata keerulisele aastale suutnud hoida valmisolekut, jätkata sõjalist väljaõpet ning julgeoleku tugevdamist kodumaal ja võõrsil. Seda kaitsevägi tõesti suudab, kuid mitte tänu Kallase valitsusele, vaid selle kiuste. Võib eeldada, et valmisolekut edaspidi enam hoida ei suudeta, sest meedia põhjal jäävad kõhnemaks näiteks suurekaliibrilise lahingumoona hanked.

Peaminister rõhutas, et julgeolekult ei saa teha allahindlusi ning riigikaitse tasakaalustatud ja jätkusuutliku arengu tagamiseks hoiab Eesti ka edaspidi kaitsekulud vähemalt kahe protsendi peal SKT-st.

Kahe protsendi nõude täitmine ei ole mingi valitsuse saavutus, vaid aja nõue, millest Eesti on juba pikka aega kinni pidanud. Praegu peaks Eesti seda protsenti kergitama, et kaitsevõimekust tõsta, kuid Kallas kärbib kaitsekulutusi ja peab 2% hoidmist enda suureks võiduks.

Kui peaministril pole kaitseväele midagi julgustavat öelda, siis pole mõtet nende juurde ka loosungeid maha hõikama minna – need mehed näevad ju ära, et relvakandjatel läheb elu raskemaks.

Kaitsevõimele kirves selga: kaitseministeeriumi haldusalas koondatakse 270 inimest, sealhulgas 200 kaitseväelast

Kaja Kallase valitsus vähendab Eesti kaitsevõimekust, Venemaa kasvatab oma ründevõimekust

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused