Kaitsevägi on oma vormi häbenenud juba aastaid

Eesti,
- Updated
©UU
Punamonument

Sidepataljoni ülema käsk sõduritele 9. mail mitte vormi kanda oli ülepingutatud ja tänases olukorras sellist käsku rohkem andma ei peaks, ütles kaitseväe juhataja kindralleitnant Martin Herem.

Sidepataljoni ülem Priit Averkin andis käsu sõduritele 9. mail tänaval vormi mitte kanda. Enne oli ta oma staabiga nõu pidanud, vahendas “Aktuaalne Kaamera”.

Sidepataljoni kõrval asub sõjaväekalmistu, kus 9. mai tähistajad pühapäeval kogunesid.

“Aastal 2008 ja pärast seda ohuhinnangu järgi käitutigi nii pidevalt. Tänases olukorras on see minu arvates ülepingutatud ja sellist vormi kandmise keeldu poleks pidanud andma,” ütles kaitseväe juhataja kindralleitnant Martin Herem.

“Ma olen rääkinud sellest pataljoni ülemaga ja rõhutanud talle, et täna või ka homme, kui olukord on sama, sellist käsku anda ei tohi,” lisas ta.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused