Kaitsevõimele kirves selga: kaitseministeeriumi haldusalas koondatakse 270 inimest, sealhulgas 200 kaitseväelast

Eesti,
- Updated
©Scanpix
Relvad võib hunnikusse laduda, sest päästikule vajutajaid “kärbitakse”. Pilt on illustratiivne.

“Viies kolonn” eesotsas Reformierakonnaga jätkab riigi lammutamist: kaitseministeeriumi valitsemisalast koondatakse 270 inimest, neist ligi 200 kaitseväest, mis on kahtlemata rõõmusõnum Venemaale.

Kaitseminister Kalle Laanet ütles teisipäeval ajakirjanikele, et tulenevalt riigi kärpekavast väheneb kaitseministeerumi valitsemisala töötajate arv ligi 270 inimese võrra. Minister märkis, et kärpides lähtus kaitseministeerium põhitegevuste jätkamise vajadusest, kuid oluline osa kokkuhoiust puudutab personali.

Kaitseministeeriumi kantsler Kusti Salm täpsustas, et koondamine puudutab kuni 270 inimest, neist alla 200 inimese koondab kaitsevägi ning Kaitseliit alla 40 inimese. Kaitseministeerium koondab kümme ning riigi kaitseinvesteeringute keskus neli inimest. Lisaks kaotab kaitseministeerium kaitseatašeede kohad Thbilisis ja Varssavis.

Kaitseväe juhtaja kindralleitnant Martin Herem sõnas, et kaitseväes puudutab koondamine tegevväelasi, teenistujaid ja riigiametnikke.

Salm lisas, et lisaks koondamistele kärbib kaitseministeerium ka tegevuskulusid, nagu näiteks kulutusi lähetustele ja transpordile ning vähenevad ka esinduskulud.

Kaitseminister Laanet teatas ka, et valitsuse kärpekava tõttu liigub kaitseministeerium riigikaitse arengukavas seatud eesmärkide täitmisel aeglasemas tempos.

Kaitseministeeriumi kantsler Kusti Salm sõnas, et kaitsevaldkonna teguvuskulude kogukärbe nelja aasta pikkusel perioodil on kokku 114 miljonit eurot. Kannatavad ennekõike varustuse ning suurekaliibrilise laskemoona hanked, soiku jääb kaitsevõimekuse lünkade kaotamine rannakaitses, keskmaa õhutõrjes ja soomusvõimekuses.

Äsjaste koondamiste taustal kõlab mõnitamisena Laaneti jutt sellest, et kaitsevägi peab kinni eesmärgist suurendada ajateenijate arvu pareguselt 3500 ajateenijalt 4000 ajateenijani.

Reformierakonna tasakaalus eelarve fetiš ning kärped viivad lõpuks riigi jõuetuks muutumise ja hukuni. (BNS-UU)

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused