Kaja Kallas ja Reformierakond on võtnud suuna poliitika mõjutamisele ähvardustega

Eesti,
©Scanpix
Kaja Kallasest on tasakaaluka poliitiku asemel saanud intrigant.

Reformierakond võtab endale juba õiguse olla nii juurdlus- kui kohtuvõimu eest – nad ähvardavad igasuguste aktsioonidega juba siis, kui justiitssüsteem pole teatud kahtluste suhtes veel menetlust alustanudki.

Tegu on õigusriigi põhimõtete jõhkra rikkumisega  – Kaja Kallas võtab endale õiguse resoluutsel toonil seada ministritele tähtaegu lahkumiseks ja nõuda kriminaalmenetluse algatamist. Mis ajast on tavaline Riigikogu saadik endale sellise tohutu võimu kahmanud?

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Reformierakonna juht Kaja Kallas annab Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) maaeluministrile Mart Järvikule esmaspäevani aega ametist lahkuda ja kui too seda ei tee, algab allkirjade kogumise talle umbusalduse avaldamiseks, vahendab BNS.

“Ministri nõustajal on selge huvide konflikt ja riik peab sekkuma lausa kriminaalmenetlusega,” kirjutas Kallas sotsiaalvõrgustikus Facebook.

Alles märatses Reformierakond selle kallal, et Mart Helme kangutavat lahti PPA peadirektorit Elmar Vaherit – nõuti, et siseminister peab tõestama Vaheri süüd, mitte omavolitsema. Nüüd ähvardab Kallas minister Mart Järvikut, sest “ERR kirjutab, et maaeluministri nõunik [Urmas] Arumäe annab ministrile nõu, mis viib selleni, et minister ei aita mitte riiki, vaid hoopis tema nõunikust advokaadi kaitsealuseid,” nagu ülbitseja sotsiaalvõrgustikus Facebook väidab.

See on juba demokraatia lammutamise tipptase – opositsioonierakonna liider ammutab infot mitte juurdlusorganitelt, vaid ajakirjandusest, mille objektiivsust on kümneid kordi kahtluse alla pandud.

Kaja Kallas oksendab taas täis süütuse presumptsiooni – Põhja ringkonnaprokuratuuri juhtivprokurör Saskia Kask ütles, et “Pärast välja küsitud dokumentatsiooniga tutvumist otsustame edasise menetluse käigu üle. Hetkel ei ole kellelegi kuriteokahtlustust esitatud.” Reformierakonna esimees aga võtab endale õiguse olla justiitssüsteemi eest nii kohtumõistja kui hukkaja – olles ise tegelikult labane inkvisiitor.

Pärast Kert Kingo taandumist on opositsioon võtnud enda järgmise ohvrina sihikule maaeluminister Mart Järviku. Listeeriaskandaalist kipub vist väheks jääma, sestap õhutatakse tüli PRIA kaudu ja taas on tööriistaks “Pealtnägija”.

Reformierakond näitab ennast järjekindlalt ühiskonna lõhestaja, demokraatia lammutaja ja viha õhutajana.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused