Kaja Kallas jätab Eesti rahva otsedemokraatiata: teie saate sõna sekka öelda ainult valimistel 

Eesti,
- Updated
Kaja Kallas andis teada, et rahvahääletusi ei tule ja rahvas hoidku mokk maas.

Abielureferendumi koos senise valitsuse reeturliku osaga läbi kukutanud Reformierakond andis esmaspäeval peaministrikandidaadi Kaja Kallase suu läbi teada, et rahvas ei saa ka edaspidi mingit õigust otsedemokraatiaks.

“KERE koalitsioonileping, see on siis teie värske koalitsioonileping, ei käsitle ühegi sõnaga rahva võimu ja tema otsustuspädevuse tugevdamist ning laiendamist. Kas sellega soovite öelda, et rahva kui kõrgeima võimu võimaluste laeks peabki olema kord nelja aasta tagant valimistel käimine?” küsis EKRE Riigikogu saadik Paul Puustusmaa.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Peaministrikandidaat Kaja Kallas vastas selle peale: “Meil on palju võimalusi inimesi kaasata, aga mina olen tugev esindusdemokraatia pooldaja. Meil on inimesed, kes on Riigikokku valitud, kes saavad läbi saadikute siis oma mõtteid ka Riigikokku tuua, siis kõik inimesed, kes on saadikud siia valinud. Ja ma arvan, et tugev parlament ja esindusdemokraatia on meie põhiseaduse mõte. Aga inimesi loomulikult saab kaasata kõikvõimalike vahendite kaudu ja näiteks meil on mõeldud seesama koosloome keskkond, koosloome keskkond selleks, et inimesed saaksid siis paremini olla kursis ja teha oma ettepanekuid. Eesti on nii väike riik, et kõik kõigiga puutuvad kokku ja distants saadiku ja inimeste vahel on olematu.”

Ehk siis rahvahääletuste asemel saavad inimesed mingi ähmase koosloome keskkonna.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused