Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Kaja Kallas jätab Eesti rahva otsedemokraatiata: teie saate sõna sekka öelda ainult valimistel 

25.01.2021
Keskerakond tahab endiselt Kaja Kallase kaissu, kuigi eelmisel korral said talt noa selga.
© Uued Uudised

Abielureferendumi koos senise valitsuse reeturliku osaga läbi kukutanud Reformierakond andis esmaspäeval peaministrikandidaadi Kaja Kallase suu läbi teada, et rahvas ei saa ka edaspidi mingit õigust otsedemokraatiaks.

“KERE koalitsioonileping, see on siis teie värske koalitsioonileping, ei käsitle ühegi sõnaga rahva võimu ja tema otsustuspädevuse tugevdamist ning laiendamist. Kas sellega soovite öelda, et rahva kui kõrgeima võimu võimaluste laeks peabki olema kord nelja aasta tagant valimistel käimine?” küsis EKRE Riigikogu saadik Paul Puustusmaa.

Peaministrikandidaat Kaja Kallas vastas selle peale: “Meil on palju võimalusi inimesi kaasata, aga mina olen tugev esindusdemokraatia pooldaja. Meil on inimesed, kes on Riigikokku valitud, kes saavad läbi saadikute siis oma mõtteid ka Riigikokku tuua, siis kõik inimesed, kes on saadikud siia valinud. Ja ma arvan, et tugev parlament ja esindusdemokraatia on meie põhiseaduse mõte. Aga inimesi loomulikult saab kaasata kõikvõimalike vahendite kaudu ja näiteks meil on mõeldud seesama koosloome keskkond, koosloome keskkond selleks, et inimesed saaksid siis paremini olla kursis ja teha oma ettepanekuid. Eesti on nii väike riik, et kõik kõigiga puutuvad kokku ja distants saadiku ja inimeste vahel on olematu.”

Ehk siis rahvahääletuste asemel saavad inimesed mingi ähmase koosloome keskkonna.