Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Kaja Kallas jooksutab enda valedega kinni: ekspertide kinnitusel pole vabatahtlikku täisjulgeolekukontrolli olemas

-
13.09.2023
Kaja Kallas
© UU

Peaminister Kaja Kallas on jõudnud olukorda, kus iga tema järjekordne väide tunnistatakse valeks.

BNS vahendab: “Peaminister Kaja Kallas (RE) on meediaveergudel /…/ märkinud, et tema abikaasa käis vabatahtlikult kapo kontrollis, mis julgeolekuekspertide sõnul pole talle seaduslikult võimalik, kirjutab Postimees.

Hiljutises usutluses Delfi ajakirjanikule Vilja Kiislerile rõhutas Kallas, et kapo ei ole temaga mingis muus kontekstis suhelnud. “Ainult siis, kui nüüd minu abikaasa ise, vabatahtlikult läks kapo täisjulgeolekukontrolli ja pärast seda küsisid nad ka minult paar küsimust, mis olid minu abikaasa ja minuga seotud. Ja just sel põhjusel – ma eeldan – et kuna tal ei ole Venemaal äritegevust.”

“Seadusest täna välja ei loe, et abikaasal oleks võimalik seda teha. Ka vabatahtlikult mitte,” ütles kaitseministeeriumi endine asekantsler ja julgeolekuekspert Meelis Oidsalu.

Endine siseministeeriumi sisejulgeolekupoliitika asekantsler Erkki Koort lisas ka omalt poolt, et see pole võimalik – seaduslikult sellist kontrolli abikaasale teha ei saa.

“Ja peaminister peaks teadma, mis on julgeolekukontroll ja kuidas see erineb lihtsast konsulteerimisest või vestlusest. Siin on tekkinud uus küsimus – miks peaminister niimoodi väidab?” küsis Oidsalu.

Seda ütles kolmapäevases Riigikogu infotunnis Kaja Kallasele näkku ka EKRE esimees Martin Helme: “Väidate tuima näoga, et teie abikaasale on tehtud julgeolekukontroll. Isiklikult olen küsinud kaitsepolitsei esindajatelt, kas Arvo Hallikule on tehtud julgeolekukontroll. Ja vastus on täiesti ühemõtteline: Arvo Hallikule ei ole tehtud julgeolekukontrolli. Ükskõik missugust vestlust või telefoniküsimust või mida iganes teie peate julgeolekukontrolliks – see ei ole julgeolekukontroll. Jälle te eksitate avalikkust ja valetate, ja nii on olnud juba kolm nädalat.”