Kaja Kallas kergitas Eesti maasikakasvatajate kahjud kõrgustesse – 50-60 tuhat tonni maasikaid ühe ettevõtte kohta

Eesti,
- Updated
©Uued Uudised
Kaja Kallas oskab poliitikamaastikul ämbrid üles leida. Pilt on illustratiivne.

Kaja Kallase apsud Reformierakonna propagandas hakkavad juba naeruväärseks muutuma – seda ka maasikarindel.

Postimehe otsesaates 8. juulil ütles Kaja Kallas: «Maasikakasvatajate jaoks on natuke liiga hilja. 50-60 tuhat tonni maasikaid ühe ettevõtte kohta on juba raisku läinud.” (umbes 4.12-4.17. minutil).

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Maalehes 9. juulil ilmunud loos “Ukrainlaste asemel korjavad maasikaid nigeerlased ja hindud” on graafik, mis näitab, et maasikasaak on viimastel aastatel olnud pisut alla 2000 tonni (2019 – 1951 tonni, 2018- 1862 tonni).

Üldsaak umbes 2000 tonni ja Kaja Kallase 50-60 000 tonni ühe (!) tootja kohta – erinevus missugune! Kui poliitikul ei teki numbrilises plaanis ettekujutlust tegelikest kogustest, siis pole temalt üldse mõtet reaalsuse tunnetust oodata.

Selle kohta kõlab hästi üks kommentaar: “Pingutatud naeratuse toel ajab Kaja Kallas suust sellist absurdsust, et temast on juba lihtsalt kahju. Kõik mis talle kandikul ette tuuakse, oskab ta alati endale sülle ajada.”

13 commentsOn Kaja Kallas kergitas Eesti maasikakasvatajate kahjud kõrgustesse – 50-60 tuhat tonni maasikaid ühe ettevõtte kohta

 • Avatar

  Praegu on Riigikogussse kandideerimisel ainuke kohustus nn kandideerimistasu, järsku peaks mingi matemaatika ja emakeele lihtsamad katsed ka kehtestama, no nii 8-9 klassi tasemel.. Kuidas muidu on võimalik aru saada reelarvest ja maksudest jms.-st? Gümnaasiumi värk on paljudele nagunii liiga keerukas.

 • Avatar

  Maasikad:
  Saagikus 2439 kg/ha
  https://www.stat.ee/34220
  Marjakultuuridest kasvatati maasikaid 531 ha
  https://www.agri.ee/sites/default/files/content/ylevaated/ulevaade-pollumajandussektor-2018-03.pdf
  Seega kogusaak 2439*531=129509 kg elik 129,509 tonni

 • Avatar
  Margus Peterson

  hääd UU-d ja kaaskommenteerijad! ärge segage kajakõst-kaunikõst-sulisiimutütrikõst tema pühas ürituses – iseenda avalikus
  täistegemises ja refirottide põhjalaskmises. olgem ikke sallivad ja soovigem talle jaksu ning jõudu!

 • Avatar
 • Avatar

  Mul on üks hea mõte mädanevate maasikate päästmiseks: kutsuge pered koos lastega neid korjama, ning palka makske mitte rahas, vaid maasikates endis. Näiteks pool korjatuist saab korjaja endale. Moosi saab palju, mädanema ei lähe miskit.

  EKRE-le tunnustus, et siit võõrad eemale hoiate.

 • Avatar

  Ja selline pürgib vägisi riigijuhiks! Taavikene oli juba meil sihuke riigijuht, parteikontoris laua all üles kasvanud, hiljem plakatikleepija jne. Pole mitte ühtegi päeva tööl käinud, päevast-päeva parteikontori valesid ja vassimisi ainult näinud ja muud ei oskagi. Mõelge inimesed…kas meile on vaja selliseid “riigijuhte”

  • Avatar

   Väga õige,meil pole vaja selliseid riigijuhte aga meid sunnitakse neid taluma läbi seaduskuulekuse,kõrge moraali,hoolivuse ,maksudistsipliini,politsei,riigiametniku. Ammu oleks aeg oma rahakott neile sulgeda. Ma ütlen endiselt ja ikka veel veendunult…ärge makske makse kui teile valitsus ei meeldi. Miks sa peaksid neid seal Toompeal elus hoidma kui nemad sind elus ei hoia.

   • Avatar

    Makse mittemakstes teeb MTA sind lõpuks trahvidega varatuks. Selleks on riigimasinal palju võimalusi….

 • Avatar

  Tervitan eelkõnelejat.Poleks minu asi suud pruukida,kuid paraku nii see asi on ikka küll.

 • Avatar

  No mida siin ikka öelda? 🙂 Peipsi taguses, tõsi juba peast opakaks muutunud Vene Reichis on selline lühike ja mahukas iseloomustav sõnapaar selliste emaste organismide kohta: “duura- baaba”!!! 🙂 Saab järjest selgemaks, et nii ongi, ei aita ei juriidiline kõrgharidus, ega Jewroliidus ametnikk olemine… Nii on.
  PS Vabandan kõikide tarkade ja arukate naiste ees, kuid see teie konkreetne suguõde on lootusetu; isegi “reformi”erakonnakese poliitik ei tohiks suust sellist rumalust välja ajada… isegi poliitilise vastase susimiseks! Ilusat päeva kõigile!

  • Avatar

   Meeldetuletuseks kena leedi, maksumaksja maksab niigi kinni Sinusuguste palkamise
   kahjud. Maasikad on KINDLUSTUSE case!

Lisa kommentaar:

Your email address will not be published.

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused