Kaja Kallas kirjutas oma lüüasaamise võiduks, Viktor Vassiljev soovitab jahtida üht Helmet korraga

Rubriik Eesti On
- Updated
Kurioravate järjekordne apsakas Kaja Kallasele mingit au ei too.

Reformierakonna esinaine Kaja Kallas muutub üha rohkem iseenda paroodiaks, tema loogika lubab luua paralleeltegelikkust ja tema jutt muutub üha rumalamaks.

Pärast rahandusminister Martin Helme umbusaldamise läbikukkumist väitis Kallas, et opositsioon saavat selle oma võiduks lugeda, et ükski koalitsiooni kuuluv saadik ei toetanud rahandusminister Martin Helmet umbusaldushääletusel.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“Täna saime kaks võitu. Esiteks Mart Helme lahkub siseministri kohalt ja teiseks Martin Helme umbusalduse vastu ei hääletanud isegi mitte tema enda erakond,” ütles Kallas.

Võit polnud kumbki, muidu poleks Kallas Õhtulehes oianud, et “Olukord võib minna sootuks halvemaks, sest nüüd pole ta valitsuses ja tal puudub ministri vastutus.“ Ka Martin Helme ütles Riigikogus: “Mart otsustas tagasi astuda, et teid siia kiusama tulla.”

Edasi aga läheb asi päris jaburaks – Kallas väidab, nagu oleks ka erakond rahandusministri maha jätnud. Sellise mõtteviisi peale annab tulla – seda võiks nimetada vangerduseks, poliittehnoloogiliseks nõksuks või milleks tahes, aga mitte Martin Helme hülgamiseks koalitsioonikaaslaste ja eriti oma erakonna poolt.

Hoopiski sotsid, kes mõistsid ürituse mõttetust, hülgasid Kaja Kallase – kuigi nad hääletasid valitsuse vastu, allkirju nad umbusaldamisele ei andnud, pidades seda lootusetuks.

Siinkohal hakkab üha meenuma Jürgen Ligi jutt kinnisest suust ilusate silmade all – seda muidugi Reformierakonna enda pärast, sest nii tobe jutt ei vii kurioravaid küll võimule lähemale.

Päris õpetliku jutu Reformierakonna tarvis aga esitas Keskerakonna saadik Viktor Vassiljev.

“Mis mind imestama paneb? See, et ma olen ka aastaid olnud opositsioonis ja minu meelest me töötasime seal päris hästi. Aga noh, seekordne opositsioon ei ole veel kõike ära õppinud. Selle, et Mart Helme astus tagasi, te oleksite selle võinud välja käia oma suure võiduna, ja oleksite teeninud plusspunkte, aga teie nüüd hakkate kõiki Helmesid taga ajama, et suurt Helmet ei saa, et proovime siis nagu väikest. Umbusaldused, nad reeglina ei lähe läbi, nii et te saate nüüd kaotuse endale kirja. Milleks te seda teete? Aga okei, see on teie vaba valik. Eks te siis tehke nii, nagu te teete, aga ei ole midagi parata, koalitsioon jääb koalitsiooniks, opositsioon jääb opositsiooniks, eks me teeme seda tööd edasi nii, nagu me teeme. Ja ega Helmetega ka midagi ei juhtu, neid on ikka rohkem kui üks. Huvitav saab olema ja huvitav saab olema igal juhul, absoluutselt. Nii et edu teile! Ja meie kui suurem vend siin selles Riigikogus vaatame ikka teie, väiksema venna tegemisi pealt ja on päris lõbus. Nii et täna te tegite siin parajat tsirkust, aga loodame, et rahvale meeldib. Igaüks teeb tsirkust oma võimete kohaselt, aga Helmed oskavad seda paganama hästi. Õppige. Aitäh!”

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused