Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Kaja Kallas õigustas end, kuidas jaksas, aga mitte eriti veenvalt

31.03.2021
Kaja Kallas

Peaminister Kaja Kallas ei nõustunud eilses saates “Esimene stuudio” väitega, et jaanuari lõpus tehtud valitsuse otsus ühtlustada piiranguid üle Eesti, kui Harjumaal ja Ida-Virumaal oli nakatumine kiirelt kasvamas, oleks olnud ennatlik või vale otsus. Kallase sõnul oli toonane teadmine otsuste aluseks ning tagantjärele tarkusena otsuseid kritiseerida on lihtne.

“Millele tuginedes sa lähed otsuseid tegema: mille paneme kinni ja kõik läheb paremaks. Aga tegelikult sul ei ole tõenduspõhist materjali, mis ütleb, et jah, see on see koht. Hea näide oli koolid. Meile öeldi, et igal juhul, kui te koolid panete kinni, siis nakatumine väheneb oluliselt, kukub alla. Me panime koolid kinni, otsustasime selle otsuse teha, see oli väga raske otsus. Me tegime selle otsuse ja –´ei tule alla need nakatumisnäitajad. Vastupidi, vaatame edasi, ikkagi on koolikolded. Ja siis öeldakse, et nojah, ega suurt lootust ei olnud, et see koolide asi mõjub. Sel hetkel oli aga see põhiargument. Ongi väga keeruline otsuseid teha selles inforuumis, kus sa hetkel oled,” hädaldas Kaja Kallas, kes veel mõned kuud tagasi ei väsinud tollase valitsuse otsuseid kritiseerimast.

Näiteks nõuti pidevalt täpseid kuupäevi, millal üks või teine asi lõpetatakse. Nüüd aga ütleb ta ise: “Panna praegu paika väga konkreetset kuupäeva, seda me teha ei saa.“

Kallase hinnangul reageerisid üle need, kes tema väljaütlemise peale, et kui viiruse levik ei peatu, jääb Eesti kogu suveks lukku, hakkasid suve ärakeelamisest rääkima. “Ma ütlesin seda, mis puudutab piiranguid. Seda kõike, mida me oleme harjunud nautima, kui numbrid jäävad nii kõrgeks, me nautida ei saa. See on lihtsalt faktidele otsa vaatamine,” hakkas ta oma sõnu ümber tõlkima.

.