Opositsionäär Kaja Kallas on suhtluses koalitsiooniga põletanud kõik sillad

Eesti,
- Updated
©Uued Uudised
Kaja Kallas nõuab valitsuselt oma agenda elluviimist. Pilt on illustratiivne.

Reformierakonna riigikogu fraktsiooni juht Kaja Kallas ütles esmaspäeval Riigikogus, et hoolimata lubadustest ei teinud keskerakondlase Jüri Ratase valitsus eriolukorras Riigikoguga mingisugust koostööd.

Ilmselt mõtleb Kallas seda, et valitsus ei arvestanud opositsiooni igakülgse survega neid valitsemisse ja otsustamisse kaasata – aga ka eriolukorras teeb otsuseid ikkagi see valitsus, kes hetkel võimul on, ja pandeemia ajal ei hakata looma mingit seinast seina rahvaühtsusvalitsust. Pealegi oli eriolukorral tähtaeg ees, mida tõsi küll pikendati.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Nagu ikka, kumab Kaja Kallase jutust läbi solvumine, et nemad pole enam võimul ega saanud sinna ka suhtelise valimisvõiduga, kuid sedagi omal süül.

Miks pidanuks valitsus Reformierakonna ja sotsidega valitsemisvastutust jagama – opositsioon näitas ennast kogu eriolukorra ajalgi verejanuliste hagijatena, kes kõikvõimalikes šõulikes järelpärimisetendustes ei teinud sammugi sinnapoole, et koalitsioon nendega arvestada tahaks. Vastupidi – ülima pretensioonikusega lõhuti hoopis sildu.

“Mitte ühtegi ettepanekut ei arvestatud, mitte ühtegi hoiatust ei kuulatud,” sõnas Kallas. “Tuldi kobareelnõudega, kobareelnõude kobaratega, võeti vastu seadusi, millel ei olnud eriolukorraga mingit seost.”

Äripäev kirjutas 15. juunil 2015, mil võimul oli Taavi Rõivase valitsus (eriolukorda küll polnud): “Valitsus otsustas eelmisel nädalal siduda maksumuudatuste kobareelnõu usaldusküsimusega, mis tähendab, et riigikogus jäi ära eelnõu teine lugemine ja eelnõu menetlemine lükkus tänasele. /…/ Kobareelnõule esitati kokku 194 parandusettepanekut, millest 192 tulid opositsioonilt ja need kõik hääletati rahanduskomisjonis maha.”

See on näide, kuidas sarnane mudel toimis ka Reformierakonna valitsedes. Poolteist aastat hiljem, juba RE opositsioonis olles, kirjutas Delfi juba täiesti vastupidist: “Reformierakonna fraktsioon pöördub presidendi poole palvega jätta täna riigikogus vastu võetud maksutõusude kobareelnõu seadusena välja kuulutamata ja kutsub üles õiguskantslerit andma seadusele oma hinnangu.”
Ja tänavu aprillis kordus kõik: “Reformierakond palub presidendil jätta päästeseaduse kobareelnõud väljakuulutamata: see annab põhjendamatu juurdepääsu terviseandmetele.” (Delfi) Oma kobarad tundusid poliitoravatel õiges kohas olevat, praeguse valitsuse omad aga mitte mingil juhul.

Mis aga puutub valitsemisvastutuse jagamisse agressiivse opositsiooniga, siis selle kohta on rahandusminister Martin Helme öelnud selgelt: valitsus ajab enda, mitte opositsiooni poliitilist agendat. Reformierakonna ja sotsidega arvestama hakates jookseks koalitsioon kiiresti ummikusse, sest sealt tuleks ainult vastasrinna nägemusi.

See, et opositsioon varupingil oma järge ootab, ongi demokraatia. Mis aga puutub Kallasesse, siis tema kohta ütles üks koalitsioonisaadik: “Kaja Kallas oleks sajaprotsendiliselt rahul ainult valitsusega, mida juhib tema ise.”

8 commentsOn Opositsionäär Kaja Kallas on suhtluses koalitsiooniga põletanud kõik sillad

 • Avatar

  “could not care less”

 • Avatar
  Henri Ollevalaja

  Leidsin netiavarustest unenäo “Rotiprintsessist”😂🤔
  Autorit, s.t unenäo nägijat kahjuks ei tea, kes on aga väga omapärane kirjeldus igatahes 🤔😂

  UNENÄGU.

  “Anna võim siia!” – kisendab hüsteeriline Kaja ja laseb puurist karja näljutatud oravaid Jüri kallale.
  Näljutatud oravad näivad kõhnade rottidena. Nende välimus on pulstunud ja sabad sorgus, karv väljakukkunud nagu roti sabal. Nad sibavad ebakindlalt ja tuikudes mööda põrandat Jüri jalgade juurde, haaravad koertena lõrisedes kinganinadest ja püksisäärtest ja üritavad läbi sokkide mehe ihugi hammustada: “Võim!… Võim!… Võim!…” sonivad nälginud oravad Jüri püksisääri mööda ülesse ronides. …Ehk on need näljast hullunud närilised siiski pigem rotid?…
  Jüri ei taha oma hea südamega vaeseid nälgind elukaid ka otse jalgadega eemale peksma hakata. Talle tuleb meelde kunagine ülemus Eedu, kes ka üht tantsitari oma sülle istuma ei tahtnud võtta ja hakkas jalgadega siputama ja …nii ta pildile jäigi. Mine tõesta pärast, et sa ei tahtnud naist jalaga lüüa! Pealegi, hale on nälgind elukatest. Jüri raputab jalgu nagu märjaks saanud kass, aga sellest on vähe abi. Düstroofilised oravarotid muudkui aga ronivad küünte ja hammastega aeglaselt kõrgemale ning muudkui sonivad: “Võim!… Võim! …Võim!” – Nad kiristavad hambaid, nende silmad on pahupidi ja hiilgavad – nagu seinapragudest ilmuvatel tontidel vanas heas vene õudusfilmis “Vii”. Rotid sonivad: “Võim!… Võim! – Jürri, raisk, anna võim siia!… Võim! Võim!…”
  Lõpuks otsustab Jüri, et mis need väkesed närilised suurele mehele ikka suudavad teha!?… Mart küll hoiatab kõrvalt, et “…Kui sindrid vere lahti hammustavad ja selle maitse hambale saavad, siis on krõška. Et siis on nigut’ piraajad. Närivad veel täismehe ludinal luuni puhtaks. No hullemad kui bolševikud. Ausõna!”
  Kaja saab nüüd Mardi nende sõnade peale eriti kurjaks ja tänitab kimeda närvilise häälega: “Mis verejanulised? Minu paid oravakesed ei tee kellelgi liiga. Isegi riigikassale ei teinud. Ja Tallinna sadamalegi ei teinud. Ja ülepea üleüldse – ainult oravad kõlbavad valitsusse! Sina… sina igavene võimu kaaperdaja ja lurj…” – Kaja saab viimasel hetkel sõnasabast kinni, aga ennast peatada ei suuda vaid säutsub: “Hammusta parem oma kaabut! Või anna see Ligile! Tal on vähemalt kaabu juurde loll nägu, aga mitte nagu sinul.” – Kaja saab äkki aru, et on rumalalalt ennast jutuvadaga takka kiirustades sõnad segamini ajanud. Piinlik vaikus tekib.
  Mart ei taha vana kooli härrasmehena rotiprintsessile sama tooniga vastata ja lööb käega: “Äh, hammusta parem ise oma keelt!” Seda enam, et vanal mehel polegi aega palju mõelda või öelda. Kaja saadab teise parve nälgind oravarotte nüüd ka Mardi kallale. Mardi kallale tormavad rotid lausa raevu ning õhinaga. Mart peab ennast kaitsma. Teadagi, Tootsil viisid rotid kapsarauagi minema, asi siis see Mardi kaabu pihta panna ei ole. No augud närivad kindlasti sisse. Oleks nüüd põõsas Siil, kes õpetaks kuidas lüüa, kas serviti või lapiti. Mart lajatab oravabandele kahe käega, ise loeb takti pidamiseks võlusalmi: “Aga ükskord algab aega, kui me taome kahe käega… Siisap’ pirrud kahel otsal…”
  Aga ei saa Mart salmi lõpetatud, kui Kaja südantlõhestavalt juba karjatab:
  “Mis vihakõnet sa seal jälle pead? Mis peerud – vastik-vastik-vastik! Õhu rikuvad nad ausal naisterahval ka veel ära. Nõuan umbusaldust! Kas kuulete? Umb u-sal-dust! Nad muudkui solvavad meie vaba eesti rahvast, kellelt nad, lurjused sihukesed …minu käest, võimu ära röövisid! Sina!… Sina Jüri oled mu reetnud!” – Kaja hakkab traagiliselt ringutades lahinal nutma nagu vaene õnnetu süüta tütarlaps kohtukulli ees, kui ta poest pätsatud kommikotiga on kinni peetud ja kohtuniku ette veetud ning siis veel selgub, et pagana poeturvamees sõi tema pätsatud kommid ka ära. Ja tema saab nüüd karistada ja peab vastutama ja oravarotid on ka nälgas! Kajal jätkub nuttu kauemaks. Nii kibe saatus on tal. Nähku need kaks alatut meest, kuidas nad on vaesele lapsele ülekohut teinud. Ja sellest Sotsinoskist ka abi pole ja Indrek ka ei aita ja Ligi kuramus ka tänitab ilusate silmade pärast! Ainult pika ninaga puupeast Buratiino, Kadrioru tiigi kaldalt, saadab talle vahel mõne toetava sõna.
  Kuni Kaja nutab, on kahel mehel oravarottide tõrjumine natuke edenenud. Seljad pannakse vastamisi, et elukad krae vahele ja pähe ei roniks.
  “Kuule Mart, me peaks neile närilistele mõne pähkli viskama. Siis hakkavad nad, näljased, nende pärast kaklema ja jätavad meid ehk rahule?” – ähib higine Jüri, kes ikka veel jalgu saputab ja hõlmasid raputab.
  “Arvad või? Kas sul on mõni pähkel taskus varuks?” küsib lootusrikkalt Mart, peletades oravarotte vasaku ja parema käega. Muudkui lops ja lops…
  “Mäletad, komsomolis targaks saanud Andrus tahtis omal ajal õpetada rahvast seemneid sööma? – No ma sestajast sivkasid olen ikka taskus kandnud. Mõned arvavad, et Volots mulle neid idast tuutuga saadab või Mihhail all-linnast toob, aga ma ostan ikka ise.”
  “Viska neid siis maha. Küll oravad juba ise näevad, et kuhu need kukuvad.”
  Jüri võtab nüüd taskust sivkaseemneid ja külvab need laiali. Nälginud oravabande kargab hullunult seemnetele järele. Mehed on korraga kallaletungijatest priid. Oravarotid kisklevad suutäite pärast tolmus.
  Kaja trambib vihaselt jalgu ning karjub oma loomakeste peale, kes enam tema rivaale ei ründa, vaid kisklevad omavahel palukeste pärast: “Kas te olete unustanud, et peate mulle võimu tooma, mitte ise sivkasid närima!? Eesti rahva nimel! Ma nõuan!”
  Nälginud rotid kaklevad aga seemnekeste pärast üha edasi. Nüüd ähvardab Kaja: “Ma kaeban teie peale issile. Ta varastab kõik te sihvkad ära nagu pangast miljonid!”*
  “Heh, divide, et impera. Oravrottide printsess unustas midagi papa käest õppida” – muheleb Jüri.
  “Nagu tüdruk ei teadnud ka seda vana õpetust, et ära enne vanasse kaevu sülita, kui oled uue kaevanud.” – vastab elukogenult vana Mart: “Aga kui me puistame neile röövoravatele mõne peotäie odavaid sihvkasid veel, siis on meie jaoks rahu majas ja me saame jalutama minna. Ega nad niipea riigikassa kallale enam ei pääse.”

  …Sel hetkel ärkasin üles. Olin oma kodus diivanil istudes tukkuma jäänud…
  Mõtlen: huvitav, kas selles unenäos oli mulle mingi õpetussõna ka?

 • Avatar

  Soovin Reformierakonna esimehele võimalikult pikka iga sellel ametikohal. Mida pikemalt on RE eesotsas
  Kallas, seda kaugemale kaldast see erakond purjetab. Veel aastake ja siis pole ka perfect storm kaugel.

 • Avatar

  Mulle ei meeldi need reformierakonna uuendused mis nad on teinud 17 aasta jooksul põrmugi eriti judõst need mis kehtivad a 2005. Miks nad nüüd kätega vehivad.

 • Avatar

  Jah, see on reformierakonna loodud poliitiline kultuur. Eks võtab aega, kuni nad maha rahunevad ja neid saab võtta partneritena. Omad vitsad peksavad, ei muud.

  • Avatar

   Häda on selles, et nemad ei võta sind/meid kunagi partnerina… Mitte kunagi.

   Vabamüürlaste (maailmarevolutsiooni) lipulause on: JOIN OR DIE !

   Nii et ainus võimalus on umbrohi välja juurida ! On oluline sellest aru saada !

   • Avatar

    Refid ei ole umbrohi (teatavasti umbrohi ei hävine – seega umbrohi on pigem konservatiivid). Refid on ülearetatud globaalne kultuuraretis, mis teadupärast reeglina oma ülearetuse tõttu kaotavad nii sigimis- kui ka eluvõime. Ilmselgelt mõjub praegune tulemus juba ajule, kus on toimunud kõrvaga kuuldav degeneratsioon.

 • Avatar

  Meil on huulepulga president, puudu on veel postitantsijast peaminister ja õnn oleks meie õuel.

Lisa kommentaar:

Your email address will not be published.

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused