Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Kaja Kallas pidas Soomes tavapärast jututuba, millest reaalset LNG-gaasi ei paistnud

15.11.2022
Nendelt huultelt lausa voolab valesid.
© UU

Eesti varustatus LNG-gaasiga on endiselt ebaselge, aga peaministri Soome-viisidil kõlasid Kaja Kallase suust taas katteta sõnad.

BNS vahendab: “Kaja Kallas ütles teisipäeval Helsingis Eesti-Soome tulevikukoostööle pühendatud valitsustevahelisel seminaril, et rekordkiirusel valmis saanud LNG-ujuvterminal Soome lahe kaldal oluline verstapost piirkonna varustuskindluse tagamiseks, Paldiski kai on vajadusel ujuvterminali varutaristuks.”

Delfi Ärileht on samas kirjutanud: “Selle sügise üks olulisemaid teemasid on Eesti varustuskindlus enne talve ja LNG-terminal, mis pidi alguses tulema Eestisse, kuid läheb ikkagi Soome. /…/ Gaasimüüjad: LNG-laevad peab saama Paldiski kai äärde või jaanuarist lõppeb gaas ja elektrit napib. /…/ Eelmisel nädalal käis ka uudistest läbi, et Soome soovib, et Eesti panustaks ka sealse kai ehitamisse. Kaja Kallase sõnul see tõele ei vasta ja Eesti seda teha ei plaani.”

Nii ei saagi peaministrist sotti, kas gaasi on, kust see tuleb ja mida teevad soomlased meie abistamiseks.

Kaja Kallas ütles Soomes, et inimestele ja ettevõtetele piisava energia tagamine taskukohase hinnaga on võimalik ainult läbi ühiste jõupingutuste, vahendab BNS. “Viimati Ülemkogul kokku lepitud sammud, nagu ühised gaasihanked, uus gaasihinnaindeks ning võimalus leppida kokku gaasihinna koridoris, juba tekitasid turgudel positiivse vastukaja. Ühistegevustel on mõju. On oluline, et energiaministrid jõuaks detailide osas nüüd kiiresti kokkuleppele,“ lisas peaminister.

See tähendab, et siseriiklikult ei kavatse Reformierakonna valitsus teha midagi, et ka ise tootmishindu alla viia, vaid loodab ikka kaugete võimude peale, kes on oma ebaefektiivsust kriisitingimustes juba ammu tõestanud. EKRE-l seevastu on olemas abinõud, et riik teeks ise energiahindade alandamiseks midagi ära.

Uued Uudised