Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Kaja Kallas tõestas taas, et ei jaga tegelikest rändeprobleemidest suur midagi

15.09.2021
Peaminister Kaja Kallas on Venemaaga seotud VEB Fondi skandaali ühe tipptegelase tütar.
© Uued Uudised

Kolmapäevases Riigikogu infotunnis rääkis peaminister Kaja Kallas taas täiesti asjatundmatut juttu migratsioonist – tema arusaamad rändeprotsessidest on seejuures väga naiivsed.

Nimelt küsis EKRE Riigikogu saadik Ruuben Kaalep: “Milliseid meetmeid kavatseb Vabariigi Valitsus võtta, et kasvava migratsiooni ja muude demograafiliste protsesside tingimustes tagada eestlaste säilimine enamusrahvusena oma kodumaal? /…/ Näiteks fosforiidisõtta mindi kahel põhjusel: üks oli see, et ohus oli Eesti looduskeskkond, teine oli see, et ohus oli eestlaste säilimine enamusrahvusena oma kodumaal. Täpselt nii nagu praegu. Ja miks oli eestlaste osakaal ohus? Ma vastan teie eest. See oli ohus võõrtööjõu massilise sisserände tõttu Eestisse. Kas ma saan teie eelnevast vastusest aru nii, et toonased mured, mis olid väga paljudel eestlastel südamel laulva revolutsiooni ajal, ei ole enam praegu ametis oleva valitsuse mured?”

Kaja Kallas vastas: “Jaa, laulva revolutsiooni ajal oli tõepoolest see olukord, kus kasutati seda migratsiooni tegelikult tööriistana Eesti vastu. Mõnes mõttes samamoodi nagu, võib-olla mitte täpselt samamoodi, aga see paralleel sellega, kuidas Valgevene kasutab praegu migratsiooni tööriistana hübriidrünnakus Leedu, Läti ja Poola vastu. Nüüd, see olukord ei ole kuidagi võrreldav tänase olukorraga, kus esiteks, meil on oma riik, me ise otsustame, keda me siia lubame, millistel tingimustel me neid inimesi siia lubame, millistele reeglitele tuginedes peab siin toimetama, milliseid reegleid, millist kultuuri austama. See kontroll on Eesti riigi käes ja mingit massilist sisserännet, nii nagu kaheksakümnendatel võib-olla Eestisse inimesi toodi, sellist massilist sisserännet ju ei ole. Seda võrdusmärki nende kahe aja vahel ei saa panna.”

Lisaküsimusena küsis EKRE saadik Jaak Valge: “Mu lisaküsimus haakub teie vastusega nagu maru hästi kuidagi, nagu ma oleksin teie vastust teadnud ette. Vaadake, eelmisel aastal Statistikaameti andmetel lahkus Eestist 1000 eestlast rohkem, kui siia Eestisse saabus. Eestisse jäi ligi 5000 isikut, peamiselt idaslaavi riikidest, Aasiast ja Aafrikast, rohkem kui lahkus. Rändekäive oli peaaegu sama kõrge kui 1980-ndatel. Sellise olukorra jätkudes oleks meil kümne aasta pärast umbes Võru linna jagu vähem eestlasi kui praegu. Ja kui taastetasandist madalam sündimus ka jätkub, siis võib-olla isegi Kuressaare või Haapsalu või Rakvere linna jagu vähem, aga Pärnu linna jagu uussisserändajaid rohkem. Kaudsed andmed näitavad, et see olukord süveneb. Nimelt on PPA värskete andmete kohaselt antud ajutine tööluba 19 000-le välismaalasele ja meil elab lisaks 9000 ajutise tööloaga välismaalast. Teie valitsus kõrvaldas käigust eelmise valitsuse koostatud immigratsiooni reguleerimise eelnõu ja koalitsioon hääletas kevadel maha ka EKRE sarnase eelnõu. Küsimus on mul selline: kas valitsus ei kavatsegi sellist suuremahulist immigratsiooni mingil moel reguleerida või midagi ette võtta?”

“Ajutine tähendab seda, et ta on antud ajutiselt, mis tähendab seda, et kui tööluba lõpeb, siis kaob ära ka õigus sellel inimesel Eestis viibida. Ta peab lahkuma, täpselt nii nagu kõik need inimesed, kellel Eestis viibimiseks luba ei ole. Nii et selles mõttes sellist massilist migratsiooni ju ikkagi Eestis praegu ei ole,” oli Kaja Kallas naiivselt optimistlik.

Eestlaste kodumaalt lahkumise algatanud Reformierakonna esimees Kaja Kallas ei käsitlenud oma vastuses üldse teisi sisserände võimalusi peale Jaak Valge poolt ära märgitud PPA ajutiste töölubade, mida aga on ohtralt nii õpi- kui töörände teiste variantidena. Pealegi ei näi peaminister teadvat, kuidas ajutiselt Soome tööle läinud Eesti inimesed on sinna väga pikaks ja kindlalt jäänud.

Sama on ukrainlastega – saab tööloa aeg läbi, sõidetakse koju, aga kuna töökoht on ees olemas, tullakse tagasi, kuni saab kindlama staatuse siiajäämiseks. Tallinnaski otsivad ukrainlased juba lasteaia- ja koolikohti, pealegi on siin ees tugev venekeelne keskkond.

Ruuben Kaalep tuletas Kaja Kallasele meelde tolle kapirassismi – nimelt väitis Kallas eelmisel istungjärgul EKRE poliitikule, et “Kui ma vaatan teile otsa, siis te ei ole ka blond ja siniste silmadega. Kas te ikka olete etniline eestlane?”

Kui Kaja Kallas selliseid asju märkab ja fikseerib, siis on ta juba valmis rassist. Reformierakonna esirassist. Sest sellise vihje eest löödaks vasakliberaalses Lääne-Euroopas kohe risti.