Kaja Kallas: ühiskonna lukkupanemist tuleb vältida. Kolm päeva tagasi viis Reformierakond Riigikogu kaugtööle

Eesti,
- Updated
©UU
Kaja Kalas

Peaminister Kaja Kallase sõnad lähevad tegudest üha enam lahku – täna räägib ta ühiskonna avatusest, samas kui Reformierakond algatas teisipäeval Riigikogus hääletuse selle üle, et minna alates kolmapäevast üle kaugtöö vormile ning sai selleks 62 Reformi- ja Keskerakonna ning sotside saadiku toetuse. Ühiskond on avatud, peaaegu täielikult vaktsineeritud riigikogulased aga kükitavad kodukontorites.

Reformierakonna juht Kaja Kallas ütles reedel erakonna volikogul valitsuse otsuseid selgitades, et eesmärgiks on olnud hoida ühiskonda ja majandust nii avatuna.

“Erinevalt varasematest lainetest käivad täna meil lapsed koolis ja trennis, restoranid ja kultuuriasutused on lahti, kaubandus on avatud. Vaktsineeritud inimesel pole peale maski kandmise nõude ühtegi olulist piirangut,” ütles Kallas reedel.

“Me pole kolmanda laine ajal piiranud ettevõtete tegevust. See tähendab, et me pole pidanud tegema maksmaksjale väga kallist kriisieelarvet. Ettevõtted saavad toimida ja valdav osa inimesi saab käia tööl, teenida tulu ega sõltu palgatoetusest,” sõnas Kallas.

“Avatus ja vaktsineerimine on selle valitsuse suund – eriolukorrad, lukkupanekud ja karmid piirangud ei anna ühiskonnale juurde ühtegi viiruse vastu kaitstud inimest,” lisas ta.

Peaminister rõõmustab, et lapsed käivad koolis, ettevõtted on avatud ja inimesed käivad tööl – ainult Riigikogu on tema juhitava erakonna nõudel kodukontorites. Enam kui 95-protsendiliselt vaktsineeritud Riigikogu on ainus urgudesse pugenud ettevõte.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused