Kaja Kallas “üllatas” ettepanekutega, millest EKRE on juba tükk aega rääkinud

Eesti,
©Scanpix.
1S14APR18D25

Valimiskampaania sisuliselt juba käib ja rahvale meeldida tahtvad poliitikud ronivad üha enam EKRE ideedepagasisse, varastades sealt rahvuskonservatiivide häid mõtteid, et need omade pähe esitada.

Näiteks on Kaja Kallas intervjuus Eesti Päevalehele öelnud, et peaministriks saamise korral peab ta võimalikuks tulumaksureformi ümbertegemist ja aktsiiside alandamist. “Kui vaadata Euroopa praktikat, siis üldreegel on, et ära tõsta aktsiise oma naabritega võrreldes kõrgemaks kui 20 protsenti. Kui on suurem, siis tekib piirikaubandus,” ütles Kallas.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Tema sõnul on varem püütud Balti peaministritega kokku leppida, et sammud oleksid proportsioonis. “Aga igal juhul tuleb aktsiise niimoodi langetada, et vahe poleks nii suur,” vahendab ERR Kaja Kallast.

Juba veebruaris väideti EKRE volikogus: “Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna volikogu kinnitab erakonna plaani langetada aktsiisid tasemele, mis lõpetab kaubandusturismi Lätti, toob märkimisväärsed maksulaekumised riigieelarvesse ning parandab Eesti majanduse struktuuri, konkurentsivõimet, inimeste elatustaset ja mõjub positiivselt regionaalarengule. Riik peab lõpetama tulumaksu kogumise pensionidelt. Töötavatel pensionäridel tuleb jätta pension kogutulu arvutusest välja ja maksustada ainult palgatulu.”

Mida aga ütles Martin Helme oma EKRE kongressil peetud kõnes 22. aprillil? “Tänaseks peaks vist küll iga inimene teadma, et me oleme ainus erakond, kellel on sisuline lahendus rongiõnnetuseks kujunenud aktsiisipoliitikale ja piirikaubanduse lõpetamisele. Ei, me ei toeta reformierakondlikku aktsiisipoliitika restauratsiooni, isegi, kui seda reklaamitakse õõnsate hõisetega maksualandamisest.

See oli Reformierakond, kes käivitas aktsiisiralli, põhjustas piirikaubanduse ja tekitas riigieelarvesse augu maksulaekumiste real. Asjaolu, et peenhäälestuse asemele tulid kirvemehed, kes ajasid asja veel palju hullemaks, ei muuda fakti, et täna on bensiinihind seal, kus ta on, sest kehtib Reformierakonna valitsuse ajal paika pandud aktsiis. Diisli hind on seal, kus ta on, sest ka see maksumäär pärineb veel Rõivase valitsuse ajast.

Tuletan teile kõigile meelde, et me kutsusime 2015. aastal rahva Toompeale protestima nende aktsiisitõusude vastu. Hoiatasime juba kolm aastat tagasi, et taoline maksupoliitika toob piirikaubanduse, maksulaekumiste vähenemise, maapoodide sulgemise ja soome turisti kadumise. Meil oli ainsana selles debatis õigus. Ei – lahendus ei ole maksumäärade langetamine sinna, kuhu Reformierakond nad tõstis.

Lahendus on langetada maksumäärad tasemele, mis tagab, et Eestis on nii bensiin, diisel kui õlu vähemalt üks sent odavam kui Lätis. Exceli tabeli mehed kukuvad ulguma, et kust tuleb siis raha riigikassasse ja neile vastan ma: taolise maksulangetuse tagajärjel kasvavad riigieelarve laekumised julgelt 100 miljoni võrra, ehk rohkemgi.”

Need on ainult kaks momenti EKRE varasematest aktsiisiteemalistest väljaütlemistest, mida Mart ja Martin Helme ning mitmed teised erakonna juhtpoliitikud on varem ja hiljem ka tele- ja raadioesinemistes ning trükimeedias korduvalt rõhutanud – aktsiisipoliitika tuleb viia sellele nulltasemele, kust Reformierakond üldist kergitamist alustas (ja hiljem Keskerakond jätkas).

Nagu näha, ei ütle Reformierakonna messias Kaja Kallas mitte midagi uut, vaid kordab seda, mida EKRE on juba paljude kuude eest välja öelnud.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused