Kaja Kallas valetas otse-eetris rahvale näkku – just praegune valitsus tegeleb asjadega, millele Reformierakond ise vajalikku tähelepanu ei pööranud

Eesti,
- Updated
©Scanpix
Kui Kaja Kallas praegust valitsust milleski süüdistab, siis ulatuvad asja juured sageli aegadesse, kui tema isa Siim Kallas oli veel tegevpoliitikas aktiivne.

Neljapäeval “Esimeses stuudios” esinenud Kaja Kallas väitis, et valitsus peaks tegelema eluliste asjadega, nagu ettevalmistumine loodusõnnetusteks, minnes täiesti mööda sellest, et Reformierakond ei teinud oma 17-aastase valitsemise ajal elanikkonna kaitseks praktiliselt mitte midagi.

“Näiteks täna meil on Reformierakonna 25. aastapäev ja ma esinesin seal ka kõnega, et rääkida nendest teemadest, nendest väljakutsetest, mis meil ees seisavad. Me vaatame – Lõuna-Eestis on suur torm, mis võtab mitmeks päevaks elektri, meie elutähtsad teenused on seotud elektriga, ja kui palju see meie elu halvab. Need on need mured, millega me tegelikult peaksime tegelema, mitte sellega, et kes mida ütles ja kes mille eest vabandama peaks,” ütles Kaja Kallas.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Reformierakond hakkab alles nüüd, opositsioonis olles ja endale punkte teenima asudes rääkima vajadusest elanikkonda katastroofideks ette valmistada. Taavi Rõivas väitis aga 2015. aastal valitsuse infotunnis vastuseks EKRE järelpärimisele tsiviilkaitse kohta, et Eesti ei vajavat laialdasemat elanikkonna kaitset, sest me ei valmistuvat sõjaks.

Varasemad RE valitsused jätsid sellise veendumuse taustal tegemata peaaegu kõik ettevalmistused olukordadeks, kus mingi katastroofi või suurõnnetuse tagajärjel tuleb tegeleda suure hulga inimeste abistamisega kõige elulisemates sfäärides.

Praegune valitsus ja just siseminister Mart Helme aga võtsid eriti operatiivselt ette kõik need kitsaskohad, mis tulid välja Kagu-Eesti tormikahjus ja mille juured ulatuvad samuti Reformierakonna valitsemisaegadesse. Muuhulgas on alustatud ettevalmistusi (sealhulgas ka juriidilisi) olukorraks, kus Eestil tuleb tegeleda massiliselt üle idapiiri tungivate migrantidega.

Kui aga võtta valetajast opositsiooniliidri väidet “Need on need mured, millega me tegelikult peaksime tegelema, mitte sellega, et kes mida ütles ja kes mille eest vabandama peaks”, siis siit just soovitus – ärge otside ministrite töö takistamiseks nende tegevusest olematuid valesid ega nõudke ülepäeva vabandusi, vaid toetage valitsust tema töös elanikkonna ettevalmistamisel katastroofideks.

Kogu Kaja Kallase intevjuu näitab, kuidas Reformierakond on sisulise töö asemel ka opositsioonis olles keskendunud ainult paarile teemale, milleks on kellegi sõnadest vastuolude otsimine, süüdistuste esitamine ja vabanduste nõudmine koos erruminekuga. Muuks poliitoravad võimelised pole.

4 commentsOn Kaja Kallas valetas otse-eetris rahvale näkku – just praegune valitsus tegeleb asjadega, millele Reformierakond ise vajalikku tähelepanu ei pööranud

 • Avatar
  Sten Arrak

  Kui Kaja Kallas muretseb tormi tõttu kannatanud Lõuna-Eesti inimeste heaolu pärast, siis miks ta oma tegevusega takistab valitsusel tööd tegemast? Kui opositsiooni poliitikud ei esitaks oma mõttetuid umbusaldusavaldusi ja laseks valitsuse ministritel tööd teha, siis ehk saaksid tormi tõttu kannatanud inimesed oma elu taas rööpasse?

 • Avatar

  Kindlasti toetan ekret, mitte kajat kel ka j…i verd sees..

 • Avatar

  Kallid kaasmaalased ja kaaskommentaatorid – püüdke palun aru saada ühest asjast – erinevalt siin (ja mujal) kõlanud väidetest, et “need või see poliitik on loll” või mis iganes alandav epitaaf on talle pandud siis peale VÄGA ÜKSIKUTE erandite on see täiesti asjakohatu. Meenutagem, et enamus neist on käinud mingis eliitkoolis lõpetanud ülikooli ja mida veel. Need kellel selliseid pabereid ette näidata ei ole saavad pidevalt õpetust ja täiendust ja ei ole sugugi mitte lollimad.
  Probleem on selles, et vastavalt nn Kalergi plaanile ja mitmetes sotside-bolsevike foorumites PEAVAD ned ennast sellistena näitama. Neil on ÜLESANNE destabiliseerida ja diskrediteerida avalikku võimukorraldust nii palju kui vähegi võimalik. Seda selleks, et kui just nende sabarakud kisavad tribüünilt, et on vaja “kõva kätt” siis hirmutatud jalollitatud rahva enamik tõstab käed ja on sellega nõus ja seda neile ongi vaja.
  Oluliselt ohtlikum on tark kes mängib lolli kui loll kes mängib tarka.
  Arvestage, et Universumit valitseb vaba tahte printsiip. Need kes on valitustesse trüginud EI SAA midagi teha ilma masside heakskiiduta. Aga kahjuks ei näe printsiip ette, et NEMAD peavad SULLE TÕDE ütlema. TÕE välja selgitamine ja selle alusel otsuste tegemine on ISIKU KOHUS. Ja just tänu sellele printsiibile topitakse meedia uuringutesse ja propagandasse pea sama palju raha kui kaitseeelarvesse. Lisaks veel varjatud juurdemaksed, reklaami kulud jne jne.
  Avaliku arvamuse kujundamine on suur ja räpane äri kus mõned teenivad suurte hulkade lolliks tegemise pealt miljoneid ja miljardeid.
  KEs hakkab vaidlema siis palun uurige mis rolli mängis mees nimega Eduar Bernais keda loetakse moodsa reklaami isaks.

 • Avatar

  2005. aasta jaanuaritormiga olime 5 päeva elektrita. Kes küll oli siis peaminister? Miks siis ei oldud tormiks valmis? Ja tegelikult tõmmati pe..e veel täiega lohku, sest kolmandal päeval lülitati 5 minutiks vool sisse ja inimestel ei olnud isegi õigust kompensatioonile. Neid juhtumeid on küllaga, kus reffikad pole vastutust võtnud. Veel näiteid; Kes oli 2011 peaminister ja siseminister kui inimesed olid Padaorus lumevangis? Ansip ja Pomerants oli need isikud, aga kes vastutas millegi eest?

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused