Kaja Kallas valetas otse-eetris rahvale näkku – just praegune valitsus tegeleb asjadega, millele Reformierakond ise vajalikku tähelepanu ei pööranud

Eesti,
- Updated
©Scanpix
Kui Kaja Kallas praegust valitsust milleski süüdistab, siis ulatuvad asja juured sageli aegadesse, kui tema isa Siim Kallas oli veel tegevpoliitikas aktiivne.

Neljapäeval “Esimeses stuudios” esinenud Kaja Kallas väitis, et valitsus peaks tegelema eluliste asjadega, nagu ettevalmistumine loodusõnnetusteks, minnes täiesti mööda sellest, et Reformierakond ei teinud oma 17-aastase valitsemise ajal elanikkonna kaitseks praktiliselt mitte midagi.

“Näiteks täna meil on Reformierakonna 25. aastapäev ja ma esinesin seal ka kõnega, et rääkida nendest teemadest, nendest väljakutsetest, mis meil ees seisavad. Me vaatame – Lõuna-Eestis on suur torm, mis võtab mitmeks päevaks elektri, meie elutähtsad teenused on seotud elektriga, ja kui palju see meie elu halvab. Need on need mured, millega me tegelikult peaksime tegelema, mitte sellega, et kes mida ütles ja kes mille eest vabandama peaks,” ütles Kaja Kallas.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Reformierakond hakkab alles nüüd, opositsioonis olles ja endale punkte teenima asudes rääkima vajadusest elanikkonda katastroofideks ette valmistada. Taavi Rõivas väitis aga 2015. aastal valitsuse infotunnis vastuseks EKRE järelpärimisele tsiviilkaitse kohta, et Eesti ei vajavat laialdasemat elanikkonna kaitset, sest me ei valmistuvat sõjaks.

Varasemad RE valitsused jätsid sellise veendumuse taustal tegemata peaaegu kõik ettevalmistused olukordadeks, kus mingi katastroofi või suurõnnetuse tagajärjel tuleb tegeleda suure hulga inimeste abistamisega kõige elulisemates sfäärides.

Praegune valitsus ja just siseminister Mart Helme aga võtsid eriti operatiivselt ette kõik need kitsaskohad, mis tulid välja Kagu-Eesti tormikahjus ja mille juured ulatuvad samuti Reformierakonna valitsemisaegadesse. Muuhulgas on alustatud ettevalmistusi (sealhulgas ka juriidilisi) olukorraks, kus Eestil tuleb tegeleda massiliselt üle idapiiri tungivate migrantidega.

Kui aga võtta valetajast opositsiooniliidri väidet “Need on need mured, millega me tegelikult peaksime tegelema, mitte sellega, et kes mida ütles ja kes mille eest vabandama peaks”, siis siit just soovitus – ärge otside ministrite töö takistamiseks nende tegevusest olematuid valesid ega nõudke ülepäeva vabandusi, vaid toetage valitsust tema töös elanikkonna ettevalmistamisel katastroofideks.

Kogu Kaja Kallase intevjuu näitab, kuidas Reformierakond on sisulise töö asemel ka opositsioonis olles keskendunud ainult paarile teemale, milleks on kellegi sõnadest vastuolude otsimine, süüdistuste esitamine ja vabanduste nõudmine koos erruminekuga. Muuks poliitoravad võimelised pole.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused