Kaja Kallase hinnangul saadaks nende esitatud suukorvistamise seadus Indrek Tarandi vastutust kandma

Eesti,
Kaja Kallas saab võimaluse Eestit hukutada.

Tutvustades täna riigikogu ees karistusseadustiku ja kriminaalmenetluse seadustiku muutmise seaduse ehk vihakuritegude vastu võitlemise eelnõud, ütles Reformierakonna esimees Kaja Kallas, et sotsiaaldemokraat Indrek Tarandi ähvardus läheks nende paragrahvi alla. Selle kommentaari eest sai ta paar küsimust hiljem tuntud vihakõnelejalt ja erakonnakaaslaselt Jürgen Ligilt noomida.

EKRE saadik Helle-Moonika Helme küsis Kallaselt, kas selle eest, mida on öelnud näiteks sots Indrek Tarand ilmselt EKRE poooldajate kohta, tuleks selle seaduse järgi vangi panna.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

„Vaadake, me oleme siin täna hästi palju sellist juriidilist keelt kuulnud, aga meid vaatavad ka lihtsad inimesed, kes võib-olla siin aastate jooksul ei ole saanud mõningaid vastuseid. Öelge, kui me nüüd selle seaduse vastu võtame, siis kas selline postitus, nagu tegi kunagine europarlamendi saadik Indrek Tarand: “Kui vaid püssi kätte saaks, laseks kõikidele kodanlikele natsionalistide kuklasse augu”, siis kas selle seaduse alusel saaks Indrek Tarandi vangi panna?

Taolisi näiteid elust enesest esitati veel.

Helmele vastas Kaja Kallas, et Tarandi väljaütlemine läheks selles seadustikus paragrahvi alla, mis räägib sellest, kui teatud ühiskonnagrupi vastu õhutatakse vaenu ja vägivalda.

Jürgen Ligi, kes on ise kostitanud krõbedate sõnadega nii EKRE poliitikuid kui ka oma erakonna juhti Kaja Kallast ennast, leidis, et selliseid seisukohavõtte ei ole mõtet siiski esitleda.

„Põhjus, miks me ei peaks laskuma poliitikute tsitaatide arutellu sõltuvalt nende maailmavaatest. Kui need tsiteeringud tulevad uksepoolsest reast, siis nad ei ole kunagi ausad, ei vasta ütleja sõnadele, kontekstile, toonile ja on moonutatud. See on olnud ainuüksi see viimane näide, nagu kutsuks Tarand üles kodanikke natsionalistide tapma. Aga need ülejäänud näited olid ju tegelikult sarnased. Absurdsed. Ärme jäta puldist sellist muljet, et on vaja neile hinnangut anda sellise küsimuse peale,“ õiendas Ligi.

Põhimõtteliselt on tegu siiski suukorvistamisseadusega ning Reformierakonna poolse püüdega panna inimesed vaikima, mis on otseselt sõna- ja arvamusvabaduse piiramisega.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused