Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Kaja Kallase idasuunaline tegevus kubiseb “näpuvigadest” ja “inimlikest eksitustest”

15.09.2023
Kaja Kallasel peab kogu aeg keegi kõrval olema, et ta ei teeks “näpuvigu” ja “inimlikke eksitusi”, millest tema tegevus lausa kubiseb.
© UU

Tundub lausa uskumatuna, milline naiivne õigustustepagas on peaministril, selgitamaks oma valesid ja vassimisi.

ERR vahendab: “Kaja Kallase sõnul jäi tal eelmisel aastal esitatud huvide deklaratsioonis abikaasa ettevõttele antud 350 000-eurone laen kajastamata inimliku eksituse tõttu.

Kaja Kallas andis 2022. aastal 350 000 eurot laenu oma abikaasa Arvo Halliku ettevõttele Novaria Consult, kuid toona esitatud majanduslike huvide deklaratsioonis ta seda välja ei toonud.

Kolmapäeval ütles Kallas, et andis Novaria Consuldile laenu 5. jaanuaril 2022 sõlmitud lepingu alusel, kuid pank märkas hiljem lepingu tekstis näpuvigu, mis parandati ja seepärast allkirjastati see uuesti sama aasta 3. veebruaril.

Teisipäeval ütles korruptsioonivastase erikomisjoni liige Tõnis Mölder ERR-ile, et avalikkuses on olnud eksitav info, justkui oleks Kaja Kallas andnud täieliku info selles osas, mis puudutab laenulepinguid ja nende sisu. Möldri sõnul oli komisjonil selleks hetkeks üks laenuleping ja selle kaks lisa 350 000-eurose laenu kohta, kuid pangaväljavõtteid selle kohta, kas laen on päriselt tagastatud ja mis kuupäeval, komisjon Kallaselt saanud ei olnud.

Ka tänavu antud 22 000 euro suuruse lisalaenu kohta puudusid komisjonil Möldri sõnul nii lepingulised ülevaated kui ka pangaväljavõtted või -dokumendid.”

“Sajaeurone laen võib jääda kajastamata eksituse tõttu. Aga pea pool miljonit mingi eksituse alla vaevalt et mahub. Siin loeb isegi miljardär lepet juba hoolega,” märgib poliitikavaatleja Taivo Sepp.

Kaja Kallase kogu tegevus komberdab ühest ämbrist teise, aga see hädine mitteteadja, unustaja ja “inimlik eksija” peab üliolulist peaministriametit ikkagi edasi.

Uued Uudised