Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Kaja Kallase pereinvesteeringute niidid viivad ikkagi sanktsioneeritud ettevõteteni

-
11.09.2023
Kaja Kallas korruptsioonivastases erikomisjonis
© Riigikogu

Venemaa ja Küprose äriregistrite andmetest selgub, et peaminister Kaja Kallase investeeringute osaliseks saanud ettevõte osutas Venemaal veoteenuseid äriühingutele, mis on otseselt seotud Ukraina-poolsete sanktsioonidega.

Kaja Kallas on skandaali algusest saadik teatanud, et tema abikaasa osalusega ettevõte Stark Logistics on osutanud Venemaal veoteenuseid üksnes Eesti ettevõttele või ka Eesti ettevõtete vahel – isegi kütust olevat tangitud üksnes Eestis.

Selleks Eesti ettevõtteks oli ja on Martti Lemendikule kuuluv Eesti ettevõte OÜ Metaprint. Venemaal ei tegele ettevõtlusega aga muidugi ükski Eesti ettevõte, seal tegutsevad ikkagi Venemaal registreeritud ettevõtted ning kaubaveoste tegemine Venemaal tegutsevate Eesti ettevõtete vahel ei ole mitte kuidagi võimalik.

OÜ Metaprinti ja Stark Logisticsi enamusosanik Martti Lemendik omab Venemaal ettevõtteid läbi Küprose firmade ja vähemalt OOO Metaprinti omanikega on seotud ettevõte, mis on Ukraina sanktsioonide all.

Möödunud nädalal riigikogu korruptsioonikomisjoni istungil osaledes ütles peaminister aga välja selle, mida seni oli eitanud: tema abikaasa Arvo Hallik tegi läbi finantsvaldusettevõtte Novaria Consult mitte üksnes Kallasele teadmatuid, vaid ka nende ühiseid investeeringud.

Kaja Kallase täpne tsitaat: „Läbi selle finantsvaldusettevõtte ta teeb neid ühiseid investeeringuid.“

 

Allikas: Delfi Forte