Kaja Kallase suur vale – tegelikult pakkus Reformierakond EKRE-le läbirääkimisi

DluWAOtGa5ABbwS3yIitYc

Reformierakonna jutt jätkuvast EKRE boikoteerimisest on vale, sest erakonna üks asutajaid Siim Kallas ettepaneku läbirääkimisteks Mart Helmele siiski tegi.

Mart Helme sõnul helistas Reformierakonna auesimees Siim Kallas talle esmaspäeval ja tegi ettepaneku kohtuda, et panna paika võimalused läbirääkimisteks. “Me saame kahe peale hääled kokku,” ütles Kallas Mart Helme sõnutsi.

Kuna sel hetkel polnud EKRE liidril aega, siis jäi jutt hilisemaks kohtumise kokkuleppimiseks, kuid kuna õhtuks oli võetud juba suund läbirääkimiste alustamiseks Keskerakonna ja Isamaaga, siis hoidus Mart Helme Siim Kallasega paralleelläbirääkimistest isegi rääkimast.

“Poliitika on kompromisside kunst, kuid välistame, et EKRE valitsusse kutsuksime,” rääkis Kallas kolmapäeval ajakirjanike küsimustele vastates. “Meie sammud on suhelda Keskerakonna ja Isamaa liikmetega, et seda koalitsiooni kindlasti ei sünniks.”

Nii valetabki Kaja Kallas ilmselt kõigile, sest paanikas Reformierakond viskleb väikeste ja suurte valede võrgustikes. Ilmselge on, et praegu kombatakse maad kõikide poolt ja kõikides suundades ning Reformierakond pole erand.

Kommentaarid