Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Kaja Kallase tänusõnad Poolale pole lõpuni siirad

21.11.2021
Kaja Kallas valetab nagu teeb seda Putin ja tegi Goebbels – korrutab üht valet seni, kuni see usutavaks muutub.
© Uued Uudised

On väga tervitatav, et Eesti peaminister tänas Poolat Euroopa Liidu piiride kaitsmise eest, kuid päris kindlasti tegi ta seda vaid Brüsseli lubatud ketipikkuse ulatuses ehk tänu sellele, et Valgevene hübriidsõja vastas seisjaid on tunnustanud ka Euroopa Liit. Ise ja loata poleks Kaja Kallas julgenud üht Euroopa Komisjoni paariariiki tänada.

Euroopa Komisjoni president Ursula von der Leyen ja siseasjade volinik Ylva Johansson on juba sõidelnud Leedut ja Poolat migrantide tagasitõrjumise eest ning on nõudnud, et Valgevenes külma kannatavad iraaklased tuleks siiski vastu võtta.

Kui Euroopa Liit peaks nüüd võtma seisukoha, et Poola käitub migrantidega valesti ja peab humanitaarkaalutlustel nad riiki lubama, võtaks Kaja Kallas kindlasti sellekohase seisukoha ja hakkaks Poolat hoopis hurjutama. Maailmavaatelt kuulub Kaja Kallas tegelikult nende vasakliberaalide hulka, kes Poolas migrante “päästavad” ja riiki smugeldavad.

AFP kirjutas hiljuti: Varssavi ja Brüssel on küll moodustanud ühisrinde Valgevene rändekriisi vastu, kuid analüütikute sõnul ei laiene nende koostöö vastuoludele nn õigusriigi küsimuses. See tähendab, et kui rändekriis peaks veidi leevenema, on Poola ja Brüssel jälle riius ja Kaja Kallase valitsus eemaldub kohe Poolast seitsme penikoorma sammudega.

Liitlassuhted on head ainult siis, kui liitlaste peale võib alati ja igas olukorras loota. Liberaalide valitsusega Eesti pole Poolale hea liitlane, sest isegi kui Poola säästab Euroopat massimigratsioonist, kaob PortoRollo valitsuse tugi kohe, kui kriis läbi on ning EL hakkab uuesti ja aktiivselt Poolat ahistama.

Praegu on Eesti Poolale tänulik ja tänulik on ka peaminister Kaja Kallas, tema muidugi omadel põhjustel – koroonakriisis põrunud peaminister teab, et uut, rändekriisi, tema valitsus oma suutmatuse ja jõuetusega välja ei kannataks, seega päästab Poola resoluutsus Kaja Kallase naha.

Poolale aga kuuluvad kogu rahvusmeelse Eesti tänusõnad ja seda väga siiralt!