Kaja Kallase väitest “EKRE lammutab” kuni Verhofstadti kirjani oli vaid üks samm

Eesti,
©AP/Scanpix
Sellel ajaloolisel pildil on koos Guy Verhofstadt, Mari Kiviniemi, Annemie Neyts, Mark Rutte, Brian Cowen, Lars Loekke Rasmussen, Andrus Ansip ja Siim Kallas.

Meedias on algatatud arutelu selle üle, kas ja kes olevat Verhofstadtile soovitanud Jüri Ratasele survet avaldada.

Tegelikult polegi ju tähtis, kas keegi Reformierakonna inimestest võttis toru ja soovitas Brüsselil hakata Eesti peaministrit praadima – tähtis on see, et Verhofstadt selle sammu ette võttis ja Eesti siseasjadesse sekkus.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Muidugi võis Verhofstadt ise sündmusi jälgida ja sattuda Briti Economisti veergudel Kaja Kallase öeldule, et “EKRE lammutab kõik!” Kui ka Ansip või Paet otseselt Verhofstadtile ei helistanud, siis fakt on see, et Reformierakond kasutab ära oma sidemeid Lääne-Euroopas, et nende abiga survestada Eestis toimuvaid protsesse.

Esimese asjana võeti ju ette “väikese natsiriigi” kuvandi loomine, millega RE aktiivselt edasi tegeleb. Hiljutisel Eesti poliitikute kohtumisel välisinvestoritega tegi näiteks Taavi Rõivas kõik, et kujutada Eestit rassistliku ja sallimatu maana.

Reformierakonna poliitikud võivad küll väita mida iganes, kuid olukorras, kus välisilm tundis enne ja tunneb pärast valimisi suurt huvi EKRE vastu, teeb oravapartei kindlasti kõik selleks, et neile oma nägemus ette sööta ja EKRE-t maha teha. Pidevalt valetamistelt tabatavad RE poliitikud on oma aususkrediidi ammu ära raisanud, ning Paeti ja Ansipi seletused pole kuigi veenvad, nagu ka Verhofstadti omad – kes tunnistakski sellist taunitavat asja üles olukorras, kus sõna on sõna vastu.

Praegu üritab meedia lihtsalt rõhuda sellele, kes vastastikuses sõnasõjas õigust räägib, kuid oluline on ju see, et Kaja Kallase sõnum “EKRE lammutab kõik!” on pärale jõudnud ja poliitilised antifad on “natse valitsusse toova” Jüri Ratase sihikule võtnud.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused