Kaja Kallase valitsus annab relvi Ukrainale, kuid oma kaitselüngad jätab endiselt unarusse

Eesti,
©Uued Uudised
Kaja Kallase valitsedes on Eesti kaitsevõimekus alla käinud. Pilt on illustratiivne.

Ilmselt on kõigil eestlastel meeles veebruari algus, märts ja aprill, mil Venemaa agressioon Ukraina vastu ajas kogu maailma ärevile ning sundis oma kaitsevõimekusega tegelema – nüüd on ükskõiksuse ja mugavustsooni aeg tagasi. Muuhulgas hakkas Kaja Kallase valitsus taas kaitsevõimekuse tugevdamisega venitama.

Postimees on selle hästi sõnastanud: “Kauaoodatud sõjalise võime kohal hõljub venimise vari” ehk “Kuigi kaitseministeerium viis keskmaa õhutõrje rahastustaotluse neljapäevaseks valitsuskabinetti, siis positiivne otsus jääb veel oma aega ootama.”

Samas teatatakse, et valitsus kiitis neljapäeval heaks järjekordse Ukraina sõjalise toetamise paketi, mille raames  saadab Eesti Ukrainale veel relvastust nagu miinipildujaid ja tankitõrjerelvi.

Nii on tekkinud olukord, kus valitsus annab jälle relvastust ära, aga oma kaitsevõime laseb jätkuvalt lohakile. Kõik need asjad, mis Kaja Kallase valitsus on kaitsevõimekuse osas vastu võtnud, pole tingitud mitte kaitsetahtest ja arusaamast, mida on vaja teha, vaid paratamatusest – veelgi vähem teha poleks Reformierakond kuidagi saanud. Mis Eesti kaitsevõimekuses ka ei paraneks, sünnib see Reformierakonna kiuste, mitte tema algatusel.

Uued Uudised

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused