Kaja Kallase valitsus lükkas taas kriisimeetmete üle otsustamise edasi

Eesti,
- Updated
©UUed Uudised
Prügiauto ootab Stenbocki maja ees, millal saab valitsuse residentsi sisu peale laadida. Pilt on illustratiivne.

Peaminister Kaja Kallasel jääb puudu otsustavusest kriisis tegutseda, mistõttu lükkuvad ka lahendused edasi, kriis aga süveneb.

BNS vahendab: peaminister Kaja Kallas rääkis neljapäeval valitsuse pressibriifil, et elektritoetuste teemat arutab valitsus taas järgmisel nädalal. Valitsusjuhi sõnul on valitsuse soov praegu kaardistada kodu olukorda ning saada selgeks, kuidas praeguste toetustega läheb.

Seega ei kavatse valitsus elektri ja teiste energiakandjate odavnemisega üldse tegeleda, vaid kutsub rahvast kerjakotti haarama.

Samas kinnitas Kallas, et valitsus võtab praeguste toetusmeetmete osas laekunud kriitikat tõsiselt ning on valmis vajadusel ka toetusmeetmeid muutma, et inimesed saaksid abi.

Kolmapäeval aga väitis Kallas Riigikogu infotunnis: “Aga nii nagu siin Riigikogus, ka teie poolt, kõikide erakondade poolt, on olnud võidujooks pakkuda veel selliseid populistlikke, kiireid lahendusi – nii ilmselt kõikide erakondade poolt, kes nüüd järgmisel aastal valimistele vastu liiguvad.”

Nende sõnade põhjal ei soovi valitsus küll opositsiooniga arvestada ja jätkab oma hukatuslikku kurssi. Kui uskuda Reformierakonna lubadustest veerand, saab niigi räsitud rahvas ka siis poolega petta.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused