Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Kaja Kallase valitsus tekitab probleeme, et neid siis lahendama hakata

23.03.2022
Peaminister Kaja Kallas on Venemaaga seotud VEB Fondi skandaali ühe tipptegelase tütar.
© Uued Uudised

Hätta sattunud inimesi tuleb alati aidata, kuid kunagi ei tohi jätta arvestamata, kas see ei tekita veel suuremaid probleeme. Eestis on just selline situatsioon tekkimas.

Peaminister Kaja Kallas märkis teisipäeval valitsuse pressibriifil, et Ukraina sõja valguses on praegu Eesti tõsiseimaks küsimuseks sisejulgeolek. Kallase sõnul on käimas kõige aegade kõige suurem julgeolekukriis ning kuna Venemaa on Virumaale kõige lähemal, siis mõjutab see seda piirkonda ka kõige rohkem.

“Eestile jätkuvalt otsest sõjalist ohtu ei ole ning meie peamine mure on sisejulgeolek ehk see, kuidas me kõik omavahel läbi saame,” tunnistas Ida-Virumaal valitsuse väljasõiduistungit juhatanud Kallas.

Ei oleks üldse ime, kui Kaja Kallas ei tea, millised meeleolud siinses vene kogukonnas valitsevad ja et näiteks Eestis elavad Vene kodanikud eelistasid presidendivalimistel ilmselgelt Putinit. Lasta Eestisse kontrollimatult suurt hulka ukraina põgenikke, teades samas, et pinged on õhus, on paremal juhul vastutustundetu, halvemal juhul kuritegelik.

Kaja Kallase sõnad näitavad, et praegune valitsus laseb teadlikult probleemil enne tekkida ja asub siis kangelaslikult seda lahendama. Sest ukrainlaste kontrollimatul sisseveol on teisigi ohtlikke tulemeid: esiteks muutub Eesti slaavi maaks, ja teiseks, Eesti töökohtade täitmisel on algamas palgapõhine vähempakkumine, mille võidavad kahtlemata ukrainlased.

Valitsus arvestab lahkelt saja tuhande ukraina sõjapõgenikuga ning maksab selle kinni pingestuva siseolukorra, rahvusriigi hääbumise ja oma rahva palkade vähenemisega.

UU