Kaja Kallase varasemad jutud sotsiaalmaksust ei lähe kokku praegustega

Eesti,
©Uued Uudised
Reformierakondlased lähevad kollektiivselt higiseks, kui kuulevad sõnu “Autorollo” või “kilekotiraha”. Pilt on illustratiivne.

Praegune suurima opositsioonijõu Reformierakonna liider Kaja Kallas on pikalt süüdistanud teisi poliitikuid valetamises ja vassimises, kuid tema oma eri aegadel räägitud jutudki ei taha hästi klappida.

Hiljuti väitles Kaja Kallas Isamaa liidri Helir-Valdor Seederiga ja seejures tulid välja vastuolud Kallase pakutavates lahendustes.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Seeder: /…/ Inimesed on arenemisvõimelised, ka Kaja Kallas. Kaja tegi mitte kaua aega tagasi ettepaneku kaotada ära sotsiaalmaks, mis tähendab kaotada ära pensionisüsteemist nii I kui ka II sammas.
Kallas: Mina ei ole sellist asja öelnud, see ei vasta tõele, et mina tahaksin lõpetada ära pensionisüsteemi.
Seeder: Kuidas on sotsiaalmaksuta võimalik pidada üleval pensionisüsteemi?
Kallas: See oli osa debatist maksusüsteemist. See oli selles võtmes, et mida me maksustame. (Õhtuleht, 28. jaanuar, 2020)

Enne valimisi soovis Kaja Kallas sotsiaalmaksu kaotada.

Sildam: Kas tuleks kehtestada sotsiaalmaksulagi, näiteks 5000 euro juurde? Või viis Eesti keskmist palka, ca 6000 eurot?
Kallas: Minule meeldiks, kui me sotsiaalmaksu üldse ära kaotame.
Sildam: Mida?
Kallas: Jah, ma tean, see maksab 3,2 miljardit eurot [aastas]. Seda meil valimisprogrammis ei ole, sest erakonnas on ka kolm endist rahandusministrit. (Naerab)
Sildam: Kuidas täita sel juhul riigieelarvet?
Kallas: Taanis ei ole samuti sotsiaalmaksu, on tänu sellele kõrgem tulumaks. (ERR, 27. september 2018)

Tundub, et Reformierakonna liider ei tea isegi, millist maksupoliitikat tema ja kogu erakond tegelikult tahavad.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused