Kaja Kallasel on aeg valmis panna kolm ümbrikut järgmisele peaministrile

Rubriik Eesti On
Kaja Kallas, kaustas kolm ümbrikut.

Üks anekdoot räägib erru saadetud ülemusest, kes jättis enda järeltulijale kolm ümbrikut, mille too peaks häda korral järjekorras avama. Kui uuel ülemusel jamad majas on, avab ta esimese ümbriku ja selles on kirjas: “Aja kõik eelkäija kaela!” Nii ta teebki ja esialgu on rahu saavutatud, aga siis lähevad asjad jälle käest. Ülemus avab teise ümbriku ja seal seisab: “Anna suuri ja ilusaid lubadusi!” Kui viimaks ka see soovitus enam ei aita ja juhataja avab komanda ümbriku, loeb ta sealt: “On aeg ise kolm ümbrikut valmis panna!”

Peaminister Kaja Kallasel on esimene ümbrik juba ammu lahti, sest tema süüdistab juba algusest peale oma käpardlikus tegutsemises eelmist valitsust, ja ilmselt on ta juba piilunud ka teise ümbrikusse.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Igal juhul alustas Kaja Kallas ka esmaspäeval oma poliitilist avaldust koroona teemal paljulubavalt: “Ärme teeme COVID-19 kriisist tavapärast erakondade vägikaikavedu! Me ei vaja kähmlust selle pärast, kuidas kui koroonakriisist maksimaalselt poliitilist kasu lõigata.”

Kui peaminister aga vastamisega hätta sattus, järgnesid süüdistused:

“Aga eelmine valitsus otsustas esimest korda vaktsineerimiskava arutada 27. novembril ja järgmine kord 15. detsembril. Seda oleks võinud teha märksa varem.”

“Tartu maratonile andis eriloa EKRE, Keskerakonna ja Isamaa valitsus. Eriloa selle toimumiseks, mida ei olnud võimalik ära võtta. Selles mõttes see oli ikkagi teie enda otsus.”

“Esiteks ei ole mina kunagi rääkinud viiruse seljatamisest, seda rääkis eelmine peaminister.”

“Ise rääkisite kaks aastat, et 17 aastat võimul (Reformierakond – toim.) ja nii edasi, me kõik seda juttu oleme kuulnud.”

Kaja Kallas jätab kogu aeg tähelepanu alt välja, et eelmises valitsuses oli ka praeguse valitsuse partner Keskerakond ja kui eelmises valitsuses vastutas koroonaga võitlemise eest sotsiaalminister Tanel Kiik, siis praegu vastutab ta endiselt, kuigi tervise- ja tööministrina.

Nii pidi EKRE Riigikogu saadik Siim Pohlak tõdema: “Ütlesite alustuseks, et ärme tee koroonateemal poliitikat, ja seejärel, järgmise lausega sujuvalt hakkasite lükkama kogu vastutust praeguse olukorra eest eelmise valitsuse kaela, unustades samas, et valdkonna eest vastutav minister on ju täna sama mees. Kas teie nendest süüdistustest siis eelmise valitsuse suunas võib lugeda välja umbusaldust või seda, et minister Kiik on oma kohta kaotamas varsti, küsin esimese küsimusena.”

Mõnikord unustas Kaja Kallas eelmist valitsust süüdistada ja hoopis toetus temale. “Ma ei ütle midagi, et eelmine valitsus oleks kuidagi käitunud suures pildis valesti. Suures pildis me tegelikult läheme edasi sellesama joonega, mida eelmine valitsus võttis.”

Lõpuks pidi Martin Helme peaministri õpetama: “Te ikka jätkuvalt ei saa aru, et teie oletegi peaminister, et teil ongi vastutus. See jutt sellest, mida eelmine valitsus tegi või tegemata jättis, ei huvita kedagi. Teie plaani on vaja. Ja ma ei saa sellest ka aru, kui te räägite, et maratoni üle otsustas eelmine valitsus, et seda ära jätta ei saa – Freeh’ lepingu saab ära jätta, neljarealiste maanteede ehitamise saab ära jätta, immigratsioonitulva väravad saab lahti teha, aga vaat seda vaest maratoni ära ei saa jätta. Te ikka teate, et te olete peaminister ja valitsus?”

Allikas: stenogrammid

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused