Kaja Kallasest ei saanud kassapidajat – ilmselt ei saa temast ka peaministrit

Eesti,
- Updated
©UU
Kaja Kallase tehtud “selget” panust seadusloomesse ei oska vist keegi välja tuua.

Esireformar Kaja Kallas astus järjekordselt ämbrisse – meedias mahahõigatud kassapidajat temast vähemalt esialgu ei saanud.

Reformierakonna esinaine Kaja Kallas ei asunud reedel tööle kassapidajana, vaid tutvub kassapidajate tööga põhjalikumalt lähitulevikus, kirjutab BNS.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Partei reedehommikuse teate kohaselt pidi Kallas asuma pärastlõunal asuma tööle Tallinnas Haaberstis Ehitajate teel asuva Maxima toidupoe kassapidajana, kuid seda ei juhtunud ning pressiesindaja Kajar Kase sõnul oli tegemist möödarääkimisega, edastab agentuur.

Kui tõesti toimus möödarääkimine, siis on tegu Reformierakonna ja Kaja Kallase suhtekorralduse suure apsuga, sest sellise show-ürituse ärajäämine mõjub alati negatiivselt. Seda enam, et tegu polnud tavalise ameti proovimisega, vaid Kaja Kallase müüjatöö on tema puhul seotud ka peaministriks saamisega.

Nimelt sai kogu skandaal Sanna Marini ümber alguse Mart Helme sõnadest, et poemüüjast sai Soomes peaminister – kalambuuritsejad saavad nüüd öelda, et ei saanud Kaja Kallasest kassapidajat, ei saa ka peaministrit.

Ilmselt polnud siiski tegu möödarääkimise, vaid loobumisega: BNS teatas Kaja Kallase tööleasumisest kell 09.31, uudis ärajäämisest tuli 14.46, seega on tõenäolisem, et Kallas mõtles liiga suure avaliku kajastuse tõttu ümber.

Kuigi Kaja Kallas väidab, et tahtis kassapidaja ametit proovida näitamaks, et ei suhtu põlgusega ka lihtsatesse ametitesse, on tegu siiski potjomkinlusega. Kindel on see, et Kallas ei saa seal tundma seda, mida kogevad igapäevaselt ja nädalate kaupa Maxima kassades istuvad naised, kes on päeva lõpuks väsinud ja omadega läbi.

Kuldlusikaga suus sündinud Kaja Kallas peaks tõelise elu kogemiseks töötama seal vähemalt paar kuud ja seda mitte näidiseksemplarina, vaid müüjana, kellele laienevad nii ameti head kui vead. Alles siis saab ta öelda, et on millestki aru saanud. Praegu aga on tegu poliitilise šõuga.

Poliitikud on varemgi käinud näiteks annetusi kogumas, kuid lihtinimeste seas see erilist sooja vastuvõttu ei leia – arvatakse, et ministeeriumis või parlamendis saaksid nad hädas oleva sihtgrupi jaoks rohkem ära teha.

Kaja Kallasele aga kulub pisut tõelist tööd tõesti ära. Mart Helme on seda kogu elu teinud.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused