Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Kaks ministrit naasis riigikokku, kolm tõmbavad esialgu hinge

31.01.2021
Praegune ja järgmine peaminister: Kaja kallas ja Martin Helme.
© Uued Uudised

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna ministritest tulevad pärast võimupööret kaks parlamenti tagasi ning kolm kavatsevad esialgu puhata. Eelseisvatel kohalike omavalitsuste valimistel osalevad nad kõik.

Endine keskkonnaminister Rain Epler rääkis, et ametialaselt ei ole tal veel konkreetset plaani paigas. “Plaanin nädal või kaks raamatut lugeda ja puid teha. Need tegevused on jäänud tagaplaanile. Plaanin jälgida roheleppe täitmist ja rohepööret, hoian silma peal metsandusteemalistel arengutel ja õlugi tahab kevadel tegemist,” lausus enne suuremasse poliitikasse tulemist Lõuna-Eestis ettevõtlusega tegelenud Epler.

Kohalikel valimistel kavatseb Epler kandideerida.

IT- ja väliskaubanduse ministri ametit pidanud Raul Siemgi on võtnud nõuks kandideerida sügisel kohalikel valimistel.

“Ma arvan, et kuna aastaid ei ole puhanud, siis kõigepealt puhkan paar nädalat ja siis vaatame, mis elul pakkuda on,” sõnas ta edasiste plaanide kohta.

Küsimusele, kas Siem soovib jätkata ettevõtluses või poliitikas vastas ta, et neid valikuid saab teha siis kui need valikud on laual. “Üks ei välista teist,” märkis ta.

Maaeluministri kohalt lahkunud Arvo Aller kavatseb esialgu jätkata ettevõtluses, tegeledes nõustamisega põllumajanduse valdkonnas. “Eks ma püüan jätkata sellega, mis aasta tagasi jäi tegemata,” sõnas Ida-Virumaalt pärit Aller.

Ka Aller plaanib sügisel kohalikel valimistel kandideerida.

Endine rahandusminister Martin Helme ja siseminister Alar Laneman naasid riigikokku.