Ivan Makarov: Kalasilmsete Frankensteinide valitsusel on aeg astuma hakata

Eesti,
- Updated
Ärge võrrelge selle lapse saatust kellegi olmeprobleemidega, Riisalo!

Nagu kirjutasid Uued Uudised, üritab eesti valitsus äpardunud kooseluseaduse rakendusakte teistes seadustes läbi suruda. Seekord siis rahvatervishoiu seaduse eelnõus “soolise ebakõla” teema kaudu.

Praegusel valitsusel on hämmastav omadus tegeleda nende kõige „aktuaalsemate“ asjadega: kohutava elektrihinna tõusu tingimustes „abistada“ elanikke sel moel, et panna nad tohutusse järjekorda ennast alandama, raisata 10% abiks mõeldud rahast uuele bürokraatlikule süsteemile ja kuulutada kõik muud ettepanekud „populistlikeks“. Täna on koroonasse nakatunute päevane arv Eestis juba 2438 inimest ja lubatakse, et see arv on varsti 7000, aga koalitsioon surub rahvatervishoiu seadusse sisse mingid homoseksualismi puudutavad sätted. Kas Kaja Kallase valitsus arvabki, et homoseksuaalsus on haigus ja homod on haiged inimesed? Miks muidu toppida nende näpust väljaimetud probleemid rahvatervishoiu seadusesse?

Eile toimus Riigikogus valitsuse algatatud rahvatervishoiu seaduse eelnõu esimene lugemine, milles EKRE näeb katset sokutada seadusandlusesse rahva lõhestamist soodustanud kooseluseaduse rakendussätteid. EKRE ja Isamaa ettepaneku lükata tagasi see sootu Trooja hobuse eelnõu kukutasid reformaritest ja keskerakondlastest Riigikogu liikmed läbi skooriga 49:28.

“Miks te sokutate meile salakaupa? Rahvatervise eelnõu nime all sokutate meile tegelikult kooseluseaduse rakendusakte kuubis. Ja samal ajal, kui pool rahvast on hambutud, kui vähihaigetele ei maksta kinni nende ravimeid tihtipeale, sokutate te meile tasuta soo muutmise operatsioone ja muid perverssusi. Miks te niisuguse eelnõu meile toote? Miks te petate avalikkust pealkirjaga “Rahvatervise eelnõu”? küsis Riigikogu fraktsiooni liige Mart Helme, viidates ka välisteenistuse seadusele, millega tahetakse anda diplomaatidele õigus vedada riigi raha eest kaasas oma samasooline partner.

Eestis on tekkinud olukord, kui isegi kõige ärevamal ajal julgeoleku, rahva tervise, inimeste toimetuleku ja majanduse jaoks surub ühest „vähemusest“ umbsõltuvusse sattunud valitsus läbi selle kildkonna spetsiifilised huvid kõikjal, kus ainult saab ja ka seal, kus pealtnäha see polegi võimalik. On selline tunne, et üks väike huvigrupp on praeguses Eesti võimus äärmiselt ebaproportsionaalselt esindatud ja selle füsioloogilistest huvidest lähtudes kohendatakse varsti juba kõik seadused. Selleni välja, et vähihaiged lapsed oodaku annetusi, riik aga maksab kinni kõik ära- ja ümberlõikamised, mis mõnele seksisõltlasele iganes pähe tuleb. Ja eestkõnelejaks on muidugi Tanel Kiik, kes on ministrina ebaseaduslikult andnud suguaktivistide ühendustele umbes 1 000 000 eurot, lasknud rikneda veerand miljonil vaktsiinidoosil 3 kuni 6 miljoni euro väärtuses ja ujub ikka meie korruptiivse koalitsiooni lehkaval pinnal.

EKRE fraktsiooni liige Urmas Reitelmann ütles otse: “On ikka üsna pentsik, olukorras, kus teie ministeeriumi proua kantsler kujutab ette, et ta on mees, ja jääb arusaamatuks tema pädevus üldse sellise komisjoni koosseisu moodustamise kohta, sest tõenäoliselt on proua kantsler ise ka hädas oma soolise indentiteedi määramisega. Kuidas me tagame ikkagi professionaalse lähenemise sellele probleemile?”

Vastus on jällegi pinnal, nagu hulbib seal uppumatu profaanminister Kiik: see valitsus peab astuma hakkama, sest see on nii mäda, et varsti algab sellest sepsis meil kõigil. Kui Kaja Kallas räägib miinimumpensioni saavatele vanuritele, et näete, minu pensionäridest vanemad tulevad küll toime ja abi ei vaja, siis ei ole see enam ka must huumor mitte. Andke rahvale tagasi 10 miljonit dollarit Põhja-Eesti pangast, avalikustage mitmekümneks aastaks salastatud andmed nende kohta, kes võtsid VEB-fondist välja veel 30 miljonit, ja siis võrdleme, kelle vanemad tulevad toime ja kelle omad mitte. Nagu ütles Aaberkukk tuntud filmis, „Kiir see pole kõige vaesem mees.“ See ei olnud Kaja Kallase poolt temale omane lihtlabane apsakas, see oli gigajultumus. Just nii suhtubki ta Eestis elavatesse inimestesse – ülima jäise põlgusega.

Täna järgis sama jultumuse liini ka „sotsiaalkaitseminister“ Signe Riisalo oma ERR-i portaalis avaldatud loos „Ratastoolis laps peab saama kooli ja samasooline paar korteri üürida“. Esiteks panna ühte patta invaliidist laps ja mittehaigete täiskasvanute homode paar on ikka eriliselt küüniline. Samas teeb Riisalo siin fataalse homofoobse vea, samastades nende probleeme, sest sisuliselt tunnistab ta homoseksuaale invaliidideks, kellega on midagi tõsiselt lahti.

„Samasooline paar soovis üürida korterit. Kui hakati lepingut sõlmima ning kirja oli vaja panna elukaaslase andmed, kirjutas üürile soovija endaga samast soost inimese nime. Selle peale teatas korteriomanik, et tegelikult ta on juba teise üürilise leidnud ega soovi enam lepingut sõlmida,“ kirjutab Riisalo.

Ja siis? Korteriomanikud on alati valivad olnud. Mõni et taha üürilist koeraga, mõni ei soovi välismaalasi, afgaane lapspruutidega, mõni ei võta lastega peret (sellist näidet Riisalo küll ei toonud, kuigi neid on ju palju rohkem). Korteriomanikud ei tahaks, et nende omandisse koliksid ka näiteks kriminaalse taustaga isikud, alkoholi- ja narkosõltlased, võlglased jne. Ei taha sinna mängupõrgut, bordelli, salafirmat. Ja asi pole selles, et omanik ei salli lapsi, koeri, homosid või välismaalasi: lihtsalt meie seadused on jätnud omanikule nii vähe õigusi, et agressiivne puuküürnik on tavanähtus, heauskne omanik võib sattuda hiigelvõlgadesse ja korterist üldse ilma jääda. Ja tundes homoseksuaalidest aktivistide ja organisatsioonide suuri sidemeid, agressiivsust ja jultumust, on ilmselge, et samasoolistest puuküürnikutest enam ei pruugi omanik üldse lahti saada: mõni Riisalo süüdistab laostatud omanikku homofoobias, inimõiguste rikkumises, vihakõnes – ja ongi kõik. Sest nendes küsimustes on riik ja selle õigussüsteem praegu äärmiselt ebausaldusväärne partner.

Kui „sotsiaalkaitseminister“ võrdsustab ratastoolis lapse liikumis- ja samasooliste partrnerite üürimisprobleeme, siis tema koht ei ole sotsiaalkaitse süsteemis. See valitsus peab otsemaid lahkuma ja võtma kaasa kõik oma süvaministeeriumides kaevunud hübriidametnikud. Tehku omaenda lõikused ikka enda, mitte maksumaksjate kulul.

Ivan Makarov

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused