Kaljulaid Moskvas: president Pätsi aurahast ei räägi, küll aga sellest, mida Kreml nagunii ei muuda

Eesti,
- Updated
©TASS/Scanpix
Euroametnik ja kaageebeelane – sellest kohtumisest ei saagi midagi asjalikku sündida.

Praegu on veel vara rääkida presidentide Kaljulaidi ja Putini kohtumise tegelikest tulemustest, kuid ohusignaale on ohtralt.

Vene poliitikavaatleja Vadim Štepa ütles Postimehele, et Venemaal hinnatakse Eesti presidendi käitumist nõrkusena. “Millest mõtleb Kersti Kaljulaid, kui räägib, et Venemaaga on võimalik milleski kokkuleppele jõuda,” küsib ta. Postimehe kolumnist Ivan Makarov lisab, et Vene meedia kirjutab sellest, kuidas Kaljulaid Putini audientsi anus.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Suur kahju on juba tekitatud. Kauaaegsest euroametnikust Eesti riigipea mõtleb euroopalikku mõttelaadi kohaselt, kus hea tahte väljendus on kiiduväärt, kuid Venemaale on see nõrkuse märgiks. Kus olid tema nõustajad, kes ei hoiatanud – Venemaa kasutab visiidi oma huvides sajaga ära isegi siis, kui see lõpeb vaid viisakuste vahendamisega.

President Kersti Kaljulaid ütles pärast kohtumist toimunud pressikonverentsil Postimehe ajakirjanikule president Konstantin Pätsi ametiraha Eestile tagastamise kohta, et seda teemat ei puudutatud. “Arutlusel olid Ukraina ja Gruusia küsimused, mis on tähtsamad,” tõdes Kaljulaid.

Taas täielik fopaa. Mida lootis Kaljulaid saavutada vana KGB mehe ja mitmete agressioonide algatajaga vesteldes kahe Venemaa süül toimunud sõja osas? Vägede väljatoomist Ida-Ukrainast ning Abhaasiast ja Lõuna-Osseetiast? Seda pole suutnud saavutada kogu maailma üldsus, kõige vähem väike Eesti.

Konstantin Pätsi ametirahast vestlemisest oleks see kohtumine just õige koht olnud! Üks president palub teiselt teha kõik, et tema institutsiooni juurde kuuluv ese kodumaale tagastataks – see seadnuks pigem Putini raskesse olukorda, sest tal olnuks raske keelduda 1920. aastal Nõukogude Venemaa ja Eesti rahuleppe järel tekkinud riigi seaduslikule presidendile ametiraha tagastamast.

Samas väidab Moskva, et Eestis püsib kodakondsusetute küsimus ja natsismi ülistamine. Siinkohal suur “tänu” Eesti peavoolumeediale, Reformierakonnale ja sotsidele, kes keerutavad “natsismi” üles seal, kus seda ei ole, andes Venemaale kätte trumbid Eesti ründamiseks. EKRE on pidevalt rõhutanud, et erakond on rahvuslik, mitte natsionaalsotsialistlik, kuid viljakiisleritele meeldib 1930. aastate Saksamaa nii väga, et nad ei suuda sealt lahkuda.

Praegu võib ette ennustada, et kahe naabermaa presidentide kohtumisest lõikab vilju Kreml, Kadriorg tuleb koju kilbil. Paremal juhul tuleb Eesti presidendilt ohtralt sõnavahtu sellest, millised paljulubavad rajajooned kahepoolsetes suhetes maha pandi – Kreml aga on need juba irvitades täis lasknud.

One commentOn Kaljulaid Moskvas: president Pätsi aurahast ei räägi, küll aga sellest, mida Kreml nagunii ei muuda

 • Avatar
  Elmer Hill

  Georg: Eesti poliitika kõige,kõige suurem ämber.Ega rohkem ennast alandada ei olegi võimalik…

  Lisan: 1. Kes volitas sellel asehalduril korraldada sellist kohtumist? Miks sellest ei teadnud kuni juba kokkuleppimiseni ei valitsus, RK ega parteid(ehk 1-2 parteid teadsid?)
  2.Milliste eesti poliitikutega oli see kohtumine kooskõlastatud?Milliste eestiväliste jõududega oli see kooskõlastatud?
  3.Mida räägiti kinniste uste taga?Millistest järeleandmistest/reetmistest me varsti kuuleme?
  4.Kelleks peab see brüsseli ripats ennast?

  Täna rääkis mulle üks mitte just noor mees erutusega, kui hea poliitik see kadriistik olevat ja millist kasu ta oma avantüüriga Eestile toovat.Esitasin talle eelnevad küsimused , mille peale ta mõtlikuks muutus ja teemat muutis.Millal meie rahvas tõde teada saab?
  Ma ei saa usaldada brüsseli ametnikku, kellel pole meie rahvaga midagi ühist.

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused