Kaljulaidile ja teistele ekrevihkajatele: poliitilise vihkamise õhutamine on seadusevastane

Eesti,
©Uued Uudised
President Kaljulaid suundub ilmselt tagatubadesse, vaatamaks üle pakkumisi edaspidiseks tegevuseks. Pilt on illustratiivne.

President Kersti Kaljulaidi hiljutine intervjuu, kus ta on välisajakirjandusele öelnud, et ta vihkab EKRE-t, käib põhiseaduse vastu, ometi ei takistanud see praegu üles köetud skandaalis taas EKRE aadressil kriitiliselt sõna võtta.

Kaljulaid intervjuu puhul on tegu poliitilise vihkamisega, mis põhiseadusesse kirjutatult on keelatud ja karistatav.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Nimelt ütleb Eesti Vabariigi Põhiseadus § 12: „Kõik on seaduse ees võrdsed. Kedagi ei tohi diskrimineerida rahvuse, rassi, nahavärvuse, soo, keele, päritolu, usutunnistuse, poliitiliste või muude veendumuste, samuti varalise ja sotsiaalse seisundi või muude asjaolude tõttu.

Rahvusliku, rassilise, usulise või poliitilise vihkamise, vägivalla ja diskrimineerimise õhutamine on seadusega keelatud ja karistatav. Samuti on seadusega keelatud ja karistatav õhutada vihkamist, vägivalda ja diskrimineerimist ühiskonnakihtide vahel.“

 

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused