Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Kallas ja Reps tahavad tuulata SAPTK rahakotis

22.01.2021
Varro Vooglaid.
© UU

Isegi pärast kahetunnist suusasõitu ja veel spordimõtteid mõlgutades ei kulunud Varro Vooglaidil üle paari sekundi mõistmaks, mida tähendab uudis, et tulev valitsus kavatseb muuta avalikuks aktiivset lobitööd tegevate MTÜde rahastajate nimekirjad. „See on selgelt SAPTK-vastane eelnõu,“ kostis ta Õhtulehele.

Kaja Kallas ja Mailis Reps astusid neljapäeva õhtul ajakirjanike ette, et anda ülevaade koalitsioonikõneluste kulgemisest riigijuhtimise ja korruptsiooniennetuse teemadel. Tulevane peaminister Kallas luges ette kokkulepped: ministrid saavad huvide konflikti vältimise juhised, nende nõunikud peavad hakkama täitma majanduslike huvide deklaratsioone ja erakondade rahastamise järelevalve komisjonile luuakse juurde pädevusi, et kontrollida sissetuleva raha kõrval ka kulutusi.

Otsesõnu öeldes kavatseb loodav valitsuskoalitsioon suurema läbipaistvuse nimel selgitada välja poliitikat kujundavate organisatsioonide rahastusallikad, kehtestada ministritele huvide konflikti vältimise juhised ning ministeeriumite nõunikele huvide deklaratsiooni täitmise nõude, vahendas ERR-i uudisteportaal.

“Küsimus on, kust nende raha tuleb, kui nad mõjutavad poliitilisi protsesse väga selgelt. Peaks uurima võimalust, et ka nende MTÜ-de aruandluskohustust muuta läbipaistvamaks – kust raha tuleb, kui nad mõjutavad poliitilisi protsesse,” ütles Kallas. Ta möönis, et piiri tõmbamine, kust algab või lõppeb poliitika, on väga keeruline, mistõttu oli selle üle ka vaidlust.