Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Kallas sõlmis abikaasa firmaga laenulepingu kohe pärast Metaprindi külastamist

-
12.09.2023
Margus Tsahkna ja Kaja Kallas – kaks lobamokka.
© UU

Peaminister Kaja Kallas külastas 28. jaanuaril 2022 Metaprindi tehast ning sõlmis mõni päev pärast seda laenulepingu oma abikaasa Arvo Halliku ettevõttega Novaria Consult, mille kaudu on Hallikul osalus Stark Logisticsis, kus suurosanikuks on Metaprindi omanik. Viimase osa 350 000-eurosest laenust tagastas ettevõte Kallasele 21. augustil ehk pärast seda, kui ERR oli tema abikaasalt Vene vedude asjus aru pärinud.

Sõja ajal Venemaale kaubavedu jätkanud Stark Logisticsi suurosalus kuulub aerosoolpakendite tootja Metaprindi omanikule Martti Lemendikule. Eelmise aasta 28. jaanuaril käis Kaja Kallas valitsusjuhina Metaprinti külastamas.

Tänavu juunis kirjutas ERR, et 2022. aastal andis Kaja Kallas Novaria Consuldile 350 000 eurot laenu, nüüd aga on selgunud, et leping selleks sõlmiti kohe pärast Metaprindis käiku.

Nimelt saatis Kallas eelmisel nädalal riigikogu korruptsioonivastasele erikomisjonile tutvumiseks laenulepingu, kus on näha, et leping on allkirjastatud mõni päev pärast 28. jaanuari ehk 3. veebruaril 2022.

Kallas ütles Delfile, et ta sõlmis laenulepingu abikaasa firmaga 5. jaanuaril 2022. Esimese, 200 000 euro suuruse väljamakse tegi Kallas enda sõnul järgmisel päeval ja ülejäänud 150 000 eurot läks firmale teele 13. mail.

Seepeale postitas komisjoni liige Tõnis Mölder sotsiaalmeediasse kuvatõmmise laenulepingu kaustast, kust on näha ka allkirjastamise kuupäev – 3.02.2022.

4. septembril korruptsioonivastase komisjoni istungil selgitusi jaganud Kallas ei osanud öelda, millal täpselt ta abikaasa ettevõttele laenu andis. Küll aga kinnitas ta, et laen on tänavu koos intressidega tagasi makstud. Samuti ütles ta, et tänavu Novaria Consuldile laenatud 22 000 eurot ei ole ta veel tagasi saanud.

Arvo Hallik on lubanud oma osaluse Stark Logisticsis ära müüa, kuid äriregistri andmetel ei ole tehingut veel tehtud ja Hallik on jätkuvalt ka ettevõtte nõukogu liige. Kahe nädala eest ütles Hallik ERR-ile, et tehingu vormistamisega parajasti tegeldakse.

Hallikul on 30-protsendiline osalus ka laoteenuseid pakkuvas Stark Warehousingus, kus sama suur osalus on ka Metaprindi omanikul ning sellest osalusest ta loobuda ei plaani.

 

Allikas: ERR