Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Kallase eepiline vale saabki jalad alla

22.07.2023
KAJA KALLAS

Valetava valitsuse kavandatava ebaõiglase automaksu plaani avalikustamise tuules on paslik meenutada EKRE ja peaminister Kaja Kallase debatti Riigikogu saalis umbes seitse kuud tagasi.

Helle-Moonika Helme: “Ja tulevadki siis kinnisvara- ja automaks… ma eeldan, et enne saabuvaid valimisi oleks väga oluline kui te selle ka otse välja ütleksite, et inimesed teaksid.”

Kaja Kallas: “Aitäh, me oleme kokku leppinud, et maksud ei tõuse, maksud ei muutu. See on lihtne vastus. See, et mõni ametnik arvab ühte või teist või kolmandat… palun ärge karjuge samal ajal vahele… las ma vastan teile. Kui mõni ametnik arvab, et ühte või teist asja, neid mõtteid on ju liigelnud, siis see ei tähenda, et need on kõik Reformierakonna inimesed, need, kes siis arvamust avaldavad erinevate asjade kohta. Mina arvan, et see on väga tervitatav, et sellist debatti peetakse, et minu jaoks on see suur pilt see, et maksustamise põhimõte on maksustada kõrgelt seda mida sa ei taha, et areneks.”

Martin Helme: ” Ega te ju ei vastanud siis sellele konkreetsele küsimusele maksude kohta, et kas te automaksu ja kodumaksu pooldate, küll aga te ütlesite meile minu meelest üsna selgelt välja, et te tahate maksustada seda, mida te tahate, et inimestel oleks vähem ja me näeme, et te tahate, et inimestel oleks vähem oma kodu. Küttearved, elektriarved ja intressitõusud ja kinnisvara hinnaralli seda ju teeb. Ja te tahate, et inimestel oleks võimalik vähem autot… autoga sõita, et nii automaks kui kütuse hinnatõus seda ju saavutavad. Ma sain siit vastuse kätte ja ma ei ole nõus sellega, et küsimus oli ainult Ahti Kuningas ehk ühes ametnikus, vaid ka Anneli Akermann, teie uus rahandusminister rääkis maksutõusudest. Ehk see on puhas poliitiline jutt. Nii et mina sain siit küll vastuse kätte, et te soovite maksutõususid.”

Kaja Kallas: “Aitäh, kuna te mõistate ainult lihtlauseid, siis kordan üle ja lugege mu huultelt: Maksud ei tõuse, punkt! Oli liiga keeruline?”

 

Allikas: Riigikogu stenogramm