Kallaste poliitperekond hävitab aktiivselt Eesti-Soome heanaaberlikke suhteid

Eesti,
- Updated
©Uued Uudised
Siim Kallas ja Kaja Kallas, poliitikud, kes elaksid rahva arvelt.

Kogu Eesti mäletab, kuidas Kaja Kallas ja Reformierakond karjusid Eesti-Soome suhete rikkumisest, kui Mart Helme nimetas põhjanaabrite peaministrit Sanna Marini müüjatüdrukuks – aga hoopis pärast Kallase peaministriks saamist on need suhted järsult halvenenud.

Esialgu tundus, et Eesti ja Soome naispeaministritest saavad sõbrannad – kui Sanna Marin külastas Tallinnas Kumu näitust “Emantsipeeruv naine Eesti ja Soome kunstis”, aasis peavoolumeedia, nagu olnuks see naiste ühine vastus Mart Helme ütlustele. Pärast Kaja Kallase Soome-visiiti aga võis märgata suhete jahenemist.

Asjad läksid päris käest juunis, kui Kaja Kallas hakkas avalikult kritiseerima Soome reisipiiranguid, kaebas koos välisminister Liimetsaga Soome peale Euroopa Komisjonile ja klaaris suhteid kogu maailma ees avaliku kirjaga meedias.

Nüüd on asjasse lülitunud ka staažikas poliitik ja peaministri “kümnemiljonidollarimehest” isa Siim Kallas, kes valab õli tulle lisaks. Ilmselt on tegu Kaja Kallase tegeliku juhikäega, kes suunab Eesti poliitikat. Siim Kallas kallab Soome süüdistustega üle.

Globalistliku mõttelaadiga isale-tütrele ei mahu pähe, et kuigi Soome võib teha Eestile vastumeelseid otsuseid, mõeldakse seal ennekõike oma maa peale – selline mõttelaad on Brüsseli noodivihiku järgi laulvas Reformierakonnas mõistetamatu.

Endise Euroopa Komisjoni asepresidendi ja kunagise Eesti peaministri Siim Kallase (RE) sõnul pole Soome valitsus kunagi teinud riskantsetes olukordades Eestit toetavaid otsuseid, kirjutab ERR.

Kallase sõnul oli seda näha siis, kui Soome Eesti iseseisvust toetama ei kiirustanud ja ka hiljem, kui Soome Eestile viisavabadust anda ei soovinud.

Samuti meenutas Kallas, et Soome ei toetanud Eesti rahareformi 1992. aastal. “Nad aitasid meid inimlikult ja aitasid meid harida. Aga poliitilise otsusega jäeti meid ikka omapead. See on nagu paradoks,” lausus ta.

Lisaks tekitab Kallase sõnul vastuolusid asjaolu, et Eesti on NATO-s, aga Soome mitte.

Kallasele, Ansipile ja Reformierakonnale pole meeltmööda olnud ilmselt seegi, et Soome on avalikult maha hõiganud – nende riik võttis eestlased oma hoolde pärast seda, kui Ansipi valitsus oma rahva nn masu ehk eelmise majandussurutise ajal hülgas.

Opositsioonis olles rääkis Reformierakond palju sellest, kuidas EKRE osalusega Jüri Ratase teine valitsus liitlastega suhteid rikkuvat ja Eesti maine alla viivat – nüüd teevad nad seda ise, sealhulgas pikkade traditsioonidega Eesti-Soome suhteid hävitades.

Tasub ära märkida, et Kallased kisuvad tüli Soomega, kus on võimul padupunane-mürkroheline valitsus, kes peaks migratsiooni soodustamises, kliimahüsteeria õhutamises, homoagenda edendamises ja muus taolises tegelikult Reformierakonnaga üht meelt olema.

Mis saaks siis, kui Soomes tuleks võimule praegu sealmail mõjukaim Põlissoomlaste erakond? Ilmselt keelaks Reformierakond ja Kallased ära igasuguse põhjanaabritega suhtlemise.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused