Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Kallastel peeti kala- ja sibulalaata

29.08.2016
IMG_4676

Kallaste linn, mis on tuntud oma kindlate kultuuritraditsioonide ning talve- ja suvelaatade poolest on üks Eesti väiksematest linnadest. XIII sajandil asustasid praeguse linnaala vadjalased ja teised Venemaa aladelt tulnud rahvad, kelledele on saabunud ida poolt lisa mitme sajandi vältel. Elati külakogukonnana, elamud ehitati üksteisele ligistikku  ja nende kultuurile omase arhitektuuriga, mida on märgata ka tänapäeval. Linna elanike arv on kahanenud  selle aasta alguseks 808ni. Võrdluseks võib tuua aasta 1970 kui linnas elas 1604 inimest. Linnast lahkujate hulk suureneb aasta-aastalt. 2015-aastal asus mujale elama 44 inimest. Varemalt oli linnakesel oma  keskkool ja kutsekeskkool , kus said väljaõpet mehhanisaatorid , elektrikud ja müüjad. Tänaseks on jäänud  alles ainult 9-klassiline kool. Likvideeritud on ka varemalt tegutsenud kümmekond tööstusettevõtet. Kala püük ja müümine on tehtud kohalikele elanikele peaaegu võimatuks. Ka Peipsiäärne traditsiooniline sibula- ja kurgikasvatus on läinud hingusele Euroopa Liidu poolt meil läbiviidava kohaliku põllumajanduse hävitamise poliitika tõttu.

Vaatamata sellele korraldab Kallaste linnavalitsus korraldab juba mitmeid aastaid  traditsioonilist suvelõpuüritust – kala- ja sibulalaata, mis toimus seekord toimus 27ndal augustil. Ilus päikesepaisteline ilm meelitas kokku tuhandeid laadalisi ümbruskonnast ja kaugemaltki. Kaasa lõid ka rahvuskonservatiivid.

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna esindus võeti laadal soojalt vastu. Rahvuskonservatiivide telgi juures oli päev läbi palju sagimist. Põhiline teema, millega EKRE telgi juurde tuldi oli rahva mure Eesti pärast. Inimesed on pettunud Euroopa Liidus ja meie valitsuse rahvavaenulikus tegevuses. Presidendina sooviti näha ainult Mart Helmet. Ei usuta enam ühtegi teist presidendikandidaati ega neid toetavaid erakondi. 

UU