Kalle Grünthal: ka Paides on fašistid

Eesti,
©UU
Kalle Grünthal (paremal) on Järvamaa aktiivne rahvuskonservatiiv.

EKRE Riigikogu asendusliige ning EKRE Järva-ja Viljandi ringkonna asesimees Kalle Grünthal kirjutab sellest, kuidas vasakliberaalidel on õnnestunud ka osade eestlaste seas antifašistlik hüsteeria üles kütta.

“Vaatamata sellele, et valimistest on möödas juba natuke üle kahe nädala, töötab EKRE vastane vihaõhutuskampaania täiel tuuridel.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Selle aja jooksul ei ole möödunud päevagi, kus peavoolumeedia uudisteportaalide ajakirjanikud ning sotsiaaldemokraatide ning Reformierakonna poliitikud ei oleks EKRE-t sildistanud, küll natsideks ja fašistideks ning tootnud libauudiseid. Käimasolevate koalisatsiooni läbirääkimiste ajal on isegi Keskerakonna kontori aknale soditud haakriste ning roppusi.

Loodava valitsusliidu vastased võrdlevad EKRE kaasamist valitsusse, kui rahvusvahelist katastroofi, millega Eesti maine on lõplikult hävitatud. Seda teeb eriti räigelt üks sotside liidritest, Jevgeni Ossinovski, kelle suust mõned aastad tagasi kõlas lause „EKRE taoline inimrämps“, ja sotside erakonna hilisem üleskutse inimestele mitte jääda oma liistude juurde, minna barrikaadidele ja vajadusel asuda ka otseselt tegutsema, sest nende arvates ei ole tegemist mitte enam parteipoliitilise lahinguga, vaid võitlusega riigi ja rahva säilimise ja arenemise eest.

Kirsina tordil selles laimukampaanias ilutseb ERR-i uudiste kanal Aktuaalne Kaamera“, kes Eesti pearabi Shmuel Koti solvamise purjus bussijänese poolt, sidus koheselt EKRE-ga, kuigi viimasel polnud sellega mingit pistmist.

Sattudes võib olla paljude pahameele kampaania ohvriks, julgen siiski välja tuua võrdlusmomendi ajaloost. Kogu see vihaõhutuskampaania, mis toimub praegu EKRE suhtes, kelle tegevuses ja vaadetes ei ole midagi põhiseaduse vastast, meenutab kolmekümnendate aastate algust, kui juudi kogukond sattus natsi Saksamaal tagakiusamise ohvriks.

Pole siis mingi ime, et selline sopapildumine ning hüsteeria õhutamine kannab ka vilja. Martin Helmele tehti läbi sotsiaalmeedia tapmisähvardus. Esmaspäeva õhtul Põhja Rimi kaupluse juures parkimisplatsil visati EKRE Riigikogu saadiku, Peeter Ernitsa autot mingi esemega ning sülitati sellele. Seejärel nimetas eesti keelt kõnelenud mees Ernitsat populistiks ja fašistiks ning jooksis minema.

Samasuguse verbaalse rünnaku pidi kahjuks üle elama ka käesoleva artikli autor. Nimelt viibisin eile (teisipäeval) ühes Paide vanalinna poekeses ning vestlesin parajasti müüjaga. Ühel hetkel sisenes poodi eakam naisterahvas, keda ma vist isegi nägupidi tunnen. Nähes mind, seisatas ta äkki ja röögatas – EKRE!! Mõne hetke pärast nimetas ta mind fašistiks.

Küsisin tema käest, et kui ma oma siin viibimisega Teid segan, võin ju niikauaks poest lahkuda, kuniks olete ostu sooritanud. Naine ei teinud öeldust väljagi ning närviliselt edasi tagasi kõndides kostitas mind uue „komplimendiga“: „Te olete oma fašistidest juhtide suuvooder!“

Kuigi võõrsõnade leksikon annab sõna „fašist“ tähenduseks juhikultuse, militarismi ja rassismi propageeriva poliitilise voolu, assotseerub see sõna minu jaoks ikkagi hitlerliku Saksamaa koonduslaagrite ning inimsusvastaste kuritegudega. Nii, olingi siis lõplikult paika pandud.

Kuigi püüdsin rahumeelselt teada saada, miks ta mind fašistiks nimetab ning millise minupoolse tegevuse eest selline väärtushinnang tema poolt anti, vastust ma ei saanud. Ettevaatlikult mind teravalt seirates ning kauba vastu huvi tundmata, rääkimata ostu sooritamisest, lahkus naine vihaselt endamisi pobisedes selga keeramata, otse kui minu rünnakut kartes taganedes poest. Jevgeni Ossinovski lause, EKRE taoline inimrämps, leidis kinnitust.

Kui Eesti pearabi solvamise puhul vallandus koheselt EKRE vastane meedia hüsteeria ning ka politsei sekkus koheselt, siis arvan, et selle intsidendi osas ei toimu midagi, sest ma olen kõigest vaid eestlane omal maal ja oma kodulinnas. Edaspidiselt pean aga ilmselt arvestama sellega, et nii nagu omal ajal USA-s ei tohtinud neegrid valgetega ühes bussis sõita, nii pean ka mina külastama vaid inimtühje kauplusi ning sooritama ostu kiirustades, et mitte langeda kaaslinlaste põlguse alla. Igatahes suured tänud teile peavoolumeedia, eesotsas Eesti Rahvusringhäälinguga.”

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused