VIDEO Kalle Grünthal nõuab Jürgen Ligilt ja Katri Raikilt tõendeid selle kohta, et Freeh on Vene mõjuagent

Eesti, Video,
- Updated

Riigikogu EKRE fraktsiooni liige Kalle Grünthal kasutas võimalust tänasel riigikogu avaistungi vabas mikrofonis tänada riigieelarve kontrolli erikomisjoni esimeest Jürgen Ligi ja korruptsioonivastase erikomisjoni esimeest Katri Raiki.

„Tänu just nende kahe komisjoni juhtiva juhi ennastsalgava töö tulemusena on Eesti ja Ameerika advokaadibüroo vahel sõlmitud Eestis toimunud rahapesu puudutava lepingu uurimuse tulemusena tuvastatud, et eelmärgitud leping ei ole Eestile kasulik, vaid lausa ohtlik,“ kõneles Grünthal. „Seda eelkõige advokaadibüroo seotuse tõttu ühe tema partneri, FBI ekspeadirektori Louis Freeh’ga. Õnneks ei ole komisjonide esimehed hoidnud küünalt vaka all, vaid jaganud seda ka ajakirjanduse vahendusel.“

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Ta tõi näiteks 20. augusti Delfi artikli “Riigieelarve erikomisjoni esimees Jürgen Ligi: ootan, et Helme vabastatakse ametist ning Freeh leping tühistataks”. Ligi märgib artiklis, et tulemuseks on Eesti valitsuse leping sisuliselt Vene mõjuagendiga Vene huve puudutavas asjas, sealhulgas ka rahapesus.

Samuti on Jürgen Ligi teatanud 24. augusti käesoleval aastal Õhtulehe vahendusel, et Louis Freeh’d võib käsitleda rahapesuasjades Venemaa mõjuagendina. Ta olevat saanud suunised otse Kremlist, kust ta on arvatavasti mitu korda käinud. Grünthal lisas irooniliselt: „Tegelikult võiks neid näiteid tuua veelgi, kuid ajapuudusel ei hakka ma neid tsiteerima. Pole mingitki kahtlust, et Riigikogu liikme juttu, veelgi enam erikomisjonide esimeeste juttu ei saa võrrelda ütlustega “naised saunas rääkisid”. Seda saab võtta vaid absoluutse tõena. Samas oleme aga olukorras, kus me peame kindlasti erikomisjonide uurimise tulemustest informeerima, aga meie liitlasi Ameerikas nii Luure Keskagentuuri kui ka FBI Juurdlusbürood, sest mõeldamatu on, et nad ei peaks teadma seda, et Louis Freeh näol on tegemist Vene mõjuagendina ja seda lausa nende omas riigis.“

Kalle Grünthal teavitas parlamenti oma kavatsusest esitada vastav info Ameerika Ühendriikide saatkonnale, mistõttu palus Ligil ja Raikil esitada talle kolmapäevaks kogu tõendusmaterjal Louis Freeh kohta, millest nad on jõudnud sellele järeldusele, et Louis Freeh näol on tegemist Vene mõjuagendina.

Paraku olid nii Ligi kui ka Raik saalist lahkunud ning riigikogu esimees Henn Põlluaas lubas selle kirja adressaatidele edasi toimetada

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused