Kalle Muuli raadiosaates Ilvesest ja Tarandist: “Selliste kaabakatega ei ole mõtet kohut käia”

Eesti,
- Updated
©Scanpix
Raadio.

Ajakirjanik Kalle Muuli kritiseeris Kuku raadio saates Indrek Tarandi püüet aastaid vana asja välja toomisega Mart Helmele varju heita. Samal kanalil rääkis ajakirjanik Priit Hõbemägi, et Ärmal kinnisvaraafääriga vahele jäänud Toomas Hendrik Ilves oleks võinud sel teemal üldse suu kinni hoida.

Kalle Muuli rääkis, et nüüd on sellest asjast möödas peaaegu veerand sajandit ning kuigi mingit kinnitust neile süüdistustele ei leitud, tuleb sots Indrek Tarand selle avaldusega, millele toonane välisminister Toomas Hendrik Ilves takka kiidab, kusjuures nad ise olevat selle oma jutu järgi maha vaikinud.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

„Mis toimub?“ küsis Muuli. “Te räägite tänapäeval, et raisati Eesti riigi raha ja teie riigi juhtidena mätsite asja kinni, ei andnud kurjategijat politseisse. Ja nüüd tulete ja haudute selle pinnalt poliitilist kättemaksu. See on nagu mingi pättide räkit: kõigepealt paneme koos toime kuriteo – üks varjab, teine aitab vaikselt lahkuda ja kolmas kasutab raha – ja siis hoiame seda aastaid, et šantažeerida.“

„Kui Mart Helme oleks sots, siis poleks seda tuldud rääkima. See on puhas poliitiline kättemaks,“ kommenteeris Muuli.

Vahepeal oli Riikoja Muulit korduvalt katkestamas, et teema lõpetada ja pausile minna, kuid Muuli palus lasta tal lõpuni rääkida. „Selliste kaabakatega ei ole mõtet kohut käia,“ lisas Muuli lõpetuseks.

„Tahtmata Mart Helmet kiita või õigustada,“ oli Hindrek Riikoja seejuures kogemata pillanud välja lause, mis näitas tema positsiooni, kuigi ennevanasti eeldati ajakirjanikelt siiski neutraalsust.

Samal kanalil eetris olnud „Keskpäevatund“ rääkis ajakirjanik Priit Hõbemägi samal teemal samast asjast Muuliga samal toonil.

Ta küsis, et mis väärtus on neil väidetel, mis tulevad aastakümnete pärast, kus öeldakse, et näete, nii tehti, aga mingeid tõendeid ei ole.

Eriti häiris Hõbemäge Toomas Hendrik Ilvese kommentaar, kes rääkis mingist „suuremat sorti rahanduslikust segadusest, mis võib lõppeda piinlikult“.

Hõbemägi tuletas meelde, et Ilves ise lahkus pärast Ärma skandaali Eestist tagaukse kaudu nii sõna otseses kui ka piltlikus mõttes helesinise Cadillaciga ja rohkem pole ta tahtnud kodumaal tegemist teha.

„Toomas Hendrik Ilves kes ise suurejoonelise kinnisvara afääri ja pettusega vahele jäi, peaks lihtsalt vaikima, sest just temal oligi suuremat sorti rahanduslik segadus, mis lõppes piinlikult“.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused