Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Kallis elekter tõi Eesti Energiale aegade parimad tulemused

-
06.05.2022
Eesti Energia

Eesti Energia kontserni müügitulu kasvas kõrgete energiahindade toel selle aasta esimeses kvartalis 571,5 miljoni euroni, mis on ettevõtte aegade parim tulemus; käive suurenes eelmise aasta sama perioodiga võrreldes 274 miljoni võrra ehk 92 protsenti.

Normaliseeritud kulumieelset ärikasumit (EBITDA) teenis energiakontsern 127,3 miljonit eurot, mida oli 88 protsenti enam kui aasta tagasi ning puhaskasumit 77,2 miljonit, mida oli mullusest esimesest kvartalist 254 protsenti rohkem, teatas Eesti Energia.

Pikaajaliste lepingute tuleviku turuväärtuse ümberhindluse mõju arvestades oli Eesti Energia EBITDA esimese kvartalis 213 miljonit ja puhaskasum 163 miljonit eurot.

Kõige suurem mõju finantsnäitajatele tulenes elektri kallinemisest kõikidel koduturgudel. Kui Eestis kallines elektri turuhind kvartali keskmisena eelmise aastaga võrreldes kaks ja pool korda 133 euroni megavatt-tunni eest, siis ülejäänud Balti riikides veelgi enam.

Hoolimata 2021. aastaga võrreldes soojematest talvekuudest ja ligi 6 protsenti vähenenud elektri tarbimisest kasvas Eesti Energia elektri müügimaht aastavõrdluses 13 protsenti 2,9 teravatt-tunni tasemeni. Seejuures moodustas müük Soomes, Lätis, Leedus ja Poolas kokku 54 protsenti ja Eestis 46 protsenti kogumahust.

BNS