Kallutatud ERR vajab põhjalikku restarti ülepolitiseeritusest professionaalsuse suunas

Eesti,
- Updated
©Uued Uudised
Nii see ongi, ka tegelikus elus.

Lõppeval nädalal tõusis paljude inimeste hinnangul taas teravalt päevakorda ajakirjanduse erapooliklikkus – Riigikogus toimunud välispoliitika-teemalise arutelu järel kajastasid ERR, Postimees ja teised peavooluväljaanded peamiselt opositsiooni seisukohti.

Eriti räigelt mõjus rahvusringhäälingu kallutatus, mida alljärgnevalt kirjeldab Varro Vooglaid.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“See, kuidas “Aktuaalne Kaamera” kajastas riigikogus toimunud välispoliitika arutelu, annab taas kord tunnistust ERRi häbitust ja ilmselgest poliitilisest kallutatusest.

Usun, et ka vähegi ausameelsed opositsiooni toetajad nõustuvad, et selline kajastus ei ole AKle kohane. Välisministri ettekannet ei kajastatud pea üldse (selle olulises, põhimõttelise tähtsusega osas) ning temalt ei võetud ka kommentaari, kogu käsitlus kajastas vaid opositsiooni kriitikat, ja sõna sai vaid Marko Mihkelson.

Tiina Jaakson AKst, kes selle uudisklipi tegi, oli ka kooseluseaduse läbisurumise ajal silmapaistvalt kallutatud ja ebaprofessionaalne. Nt meie suurt meeleavaldust riigikogu ees kajastas ta nii, et meilt kui korraldajatelt üldse kommentaari ei võtnud. Küll aga võttis ta kommentaari mitmetelt meelevalduse vastastelt, just nagu siin kõne all oleva klipi puhul.

Nii ei tohiks asjad käia ja ERRilt tuleks nõuda mitte vastust, vaid seda, et selge seaduserikkumise eest võetaks vastutus. /…/ Oma isiklikku antipaatiat valitsuse suhtes võib väljendada oma arvamuslugudes, mitte AK uudisklippide kaudu.”

ERR kasutab palju kaudset pahatahtlikku mõjutust: näiteks 6. jaanuaril ERR-i kodulehel oleva loo “Põlluaas: loodan, et Putin Tartusse ei tule”, on fookusesse püütud Moskva patriarhaadi kirik Riigikogu esimehe selja taga, mis peaks lugeja silmis neid kahte alateadlikult seostama.

Väga paljud ERR-i ajakirjanikud alates Johannes Trallast kuni Toomas Sildamini ei varjagi oma vaenulikkust valitsuse ja eriti EKRE suhtes, kasutades selleks ära iga võimalust – ja seda kõmuajakirjanike professionaalsusega.

Oma pahatahtlikkust demonsteeris ERR ka siseminister Mart Helme USA-visiiti kajastades pealkirjaga “Helme tutvus USA-s kanepi legaliseerimise tagajärgedega”. Kõnealune teema oli kogu visiidi käigus üsnagi teisejärguline teema.

Hiljem toob ERR välja, et “Helme külastas strateegiliste uuringutega tegelevat mõttekoda CSIS (Center for Strategic and International Studies), kus ta kuulas USA justiitsministri William Barri kõnet Hiina mõjuvõimust 5G valdkonnas ning tegi Barriga hiljem kiirkohtumise. Seejärel kohtus siseminister töisemas õhkkonnas ka teiste USA justiitsministeeriumi esindajatega.” Pealkiri aga edastab teema, mis peaks lugejale sisendama visiidi tähtsusetust.

Maksumaksja raha eest ülalpeetav ERR ei vaja ühesuunalist ülepolitiseeritust, vaid vajab professionaalsust – kõik lugude osapooled peavad võrdselt sõna saama, sündmusi peab kajastama mitte isiksuste ja poliitiliste eelistuste, vaid teema järgi ning ajakirjaniku antipaatiad ei tohi välja paista. Ehk siis peaksid Jüri Ratas, Indrek Saar, Kaja Kallas, Mart Helme, Urmas Reinsalu ja kõik teised poliitikud olema saatejuhi silmis võrdsed.

Täna sellist professionaalsust ERR-is pole. Aga ega seda saavutada polegi ju raske, peab vaid tahtmist olema. Praegu pole seda ERR-is grammigi.

4 commentsOn Kallutatud ERR vajab põhjalikku restarti ülepolitiseeritusest professionaalsuse suunas

 • Avatar

  Tegelikult hakkab see jahumine nii ühelt kui teiselt poolt ära tüütama.Võiks nagu maha rahunema olulistema tegelema.E valimiste uurimine seisab.Presidendi otsevalimist pole arutama hakatud.Palju muid olulisemaid oleks vaja ellu viia.Kogu aur läheb ainult lehmakauplemistele.

 • Avatar

  Maailm on võrreldes 5 või 10 aastaga tohutult muutunud, ERR ei ole. Mis te arvate, kumb lõpuks kumma alla neelab? Ikka maailm ja selle vaated. ERR rumaluke ei saa aru, et noored ei jälgi sellist stagneerunud kanalit, isegi Pealt Kallutatud Nägija ei meelita juurde vaatajaid, pigem kaotab neid. Kui inimesele mingit vaadet peale suruda, siis ta lõpuks lihtsalt loobub. Mis on aga Põhiseaduse rikkumine(nagu viimase aja mood), on see, et ERR ei täida oma kõige elementaarsemaid funktsioone ehk ei jaga rahvale eluks hädavajalikku informatsiooni. ERR teeb poliitikat ja selleks pole seda organisatsiooni kindlasti vaja. Millal räägiti ja kirjuatati ERR portaalis näiteks eestlasi enim tapvatest haigustest ja nende ennetamisest? Või rasvumisest ja õigesti toitumisest? Tavainimene ei lähe ERR-ile korda ja tegemist pigem mingi kitsa nissi eliitkanaliga.

 • Avatar

  Jaakosn on vaid nupuke, ikka tuleb vaadata saate toimetajat, näiteks on selline Peep Kala. Siiski jah Aktuaalse Kaamera reporterid on mingid aegade alguse tädid, kelle teemakäsitlused on tihti sajandi alguses kinni, oleks vaja noori ja tugevaid ajakirjanikke sinna. Ka ERR portaali toimetaja Urmet Kook on ikka väga keskpärane ajakirjanik ja sellised võivad olla kergesti mõjutatavad.

 • Avatar

  Ainult räägime ja räägime aga midagi ei muutu! Rahvas on andnud oma hääled teile ja ootab muutusi. Kas jälle pole koalitsioonis ühtsust?

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused