Kanal 2 tibireporter Marian Võsumets tõestas poliitikutele taas, et selle telekanaliga pole mõtet tegemist teha

Eesti,
- Updated
©Eero Vabamägi/Ekspress Meedia
Kanal 2 ja Reporter annavad ise poliitikutele põhjust neist eemale hoiduda.

Telekanal Kanal 2 algatas hiljuti nutulaulu ja seejärel süüdistused selle kohta, kuidas poliitikud ei soovi Katrin Lusti teledebatist osa võtta, ja “tibireporter” Marian Võsumets selgitas kohe tõrvikurongkäiku kajastades väga ehedalt ära, miks peaksid poliitikud ka edaspidi sellisest sopakanalist eemale hoiduma.

Tõrvikurongkäigu korraldajate tähelepanu juhiti juba sündmuse toimumise ajal sellele, et Kanal 2 reporter käib rahva seas ringi ja räägib inimestega, kes on mingil moel teistmoodi – kas pisut nokastanud või lihtsad osalejad, keda on võimalik agressiivsete küsimustega segadusse ajada ja seega naiivsena (või koguni lollikesena) näidata. Ikka selleks, et tõestada – koos on üdini kahtlane kamp!

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Kõigepealt ei saanud Võsumets üldse aru, kes on kes – Odini Sõdurid ei omanud tõrvikurongkäiguga otsest pistmist. Oma ürituse jaoks oli EKRE-l oma turvateenistus ning kõrgemal tasemel kokkulepped politsei juhtkonna ja siseministriga. Pealegi on täiesti arusaadav, kui mehed selja pööravad ja reporter peab nentima, et “ei tule ühtegi sõna!” – inimesed hoiavad kõmuotsijatest eemale! Odinlased tegid Võsumetsa ignoreerides täiesti õigesti – üks saastaämber jäi välja kallamata!

“Olime tavalised eestlased, kes tulid Eesti Vabariigile tema sünnipäeva puhul austust avaldama,” ütles MTÜ Soldiers Of Odin Estonia esindaja Uutele Uudistele.

Väga pikalt pühendas Võsumets tähelepanu kahele mehele, kes kandsid plakateid “kahest IRL-i juudasest”. Ka need inimesed polnud mingilgi moel seotud tõrvikurongkäiguga (ilmselt hoopis Kaljuste avaliku koosolekuga), sest EKRE ürituse eelnev kindel sõnum on: ei mingeid poliitilisi plakateid, ainult lipud ja tõrvikud, sest rongkäik pole mitte poliitiline protestiüritus, vaid pidupäeva tähistamine. Siin on tibireporteril küll kodutöö tegemata, kui ta sellisele libauudisele välja läks – EKRE ürituselt oleks need plakatid kohe eemaldatud!

Algul võttis kõmureporter ette ühe silmnähtavalt joobes mehe, siis aga püüdis kinni kaks avalikult alkoholi pruukivat meest, pannes ise neile suhu sõnad “Jäite rongkäigust maha?” ning meelitades välja nende arvamuse toimuvast. Ka lõpuosas ette võetud lihtsa inimese ajas pahatahtlik tibireporter meelega segadusse, et tema “rumalust” tõestada.

Kogu Kanal 2 reportaaž oli üdini “ärategev”, suunatud sellele, et naeruvääristada üritust ja üksikute inimeste taustal üldine moonutatud pilt luua. Mõistagi pole “ajakirjanikud” lollid, nad pikkisid sekka ka intervjuusid asjalike inimestega, aga üldmulje loodi üdini halb.

Ei kujuta tõesti ette, mis toimub noore naisreporteri peas, kui ta sõna otseses mõttes … inimeste hinge – kas ta tunneb nüüd uhkust “püstolreporteri” töö üle? Kanal 2-le aga tõsine hoiatus – kui te sellist sopauudiste tootmist jätkate, siis ärge lootkegi, et teie vähegi tõsiste asjadega keegi kaasa tuleb. Sest te olete nad juba enne kutsumist täis lasknud…

Ees seisavad valimised, seejärel tulemuste avaldamine ja igasugused läbirääkimised, kus meedia soovib iga hinna eest erakondade poliitikutelt kommentaare saada ja siis on Kanal 2 tänu oma sopastiilile juba kehvas seisus – saastaajakirjanik Marian Võsumets pani vähemalt EKRE suunalt palju uksi kinni!

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused